Champions League

Wenger: Barcelona e de batut, dar Messi e din playstation

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 7 aprilie 2010, 10:51 Sport | Fotbal

Wenger, remiza incredibila la Newcastle
Foto: Reuters
Arsene Wenger a fost eliminat din Champions League dupa ce a piedut cu 4-1 in fata Barcelonei, pe Nou Camp. Cu toate acestea, tehnicianul francez este de parere ca echipa lui Guardiola ar putea fi una de batut daca nu l-ar avea pe Lionel Messi. "Ce putem face cu Messi? E din playstation", a precizat tehnicianul tunarilor. "Acum ne putem pregati in liniste pentru El Clasico", a replicat Josep Guardiola.

"In primul rand cred ca este meritul clubului, faptul ca bifam a patra semifinala in cinci ani spune multe despre organizarea Barcelonei. Nu am avut inceputul de meci pe care il asteptam, dar pana la urma a fost bine. Messi a fost magic si decisiv din nou. Este foarte greu sa fii atat de bun la un asemenea nivel. Acum putem sa ne gandim in liniste la El Clasico" - Josep Guardiola, antrenor Barcelona.

"Barcelona este una dintre cele mai bune echipe in acest moment. Cu toate acestea, sunt de batut. Problema vine atunci cand vorbim de Messi. Ce putem face cu el? Nu poate fi oprit, desi am incercat din rasputeri. E parca desprins din playstation, iti speculeaza cea mai mica eroare. Nu am ce sa le spun elevilor mei, au avut un jucator care a facut diferenta. Messi e diabolic. Catalanii pot cuceri din nou Liga Campionilor, totul depinde numai de ei" - Arsene Wenger, antrenor Arsenal Londra.

Dupa 2-2 la Londra si 4-1 pe Nou Camp, FC Barcelona s-a calificat in semifinalele Champions League, faza a competitiei unde catalanii se vor duela cu Inter Milano (italienii i-au eliminat cu 2-0 la general pe TSKA Moscova).


Citeste mai multe despre   






















10816 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Messi chiar ca e "extraterestru" (Miercuri, 7 aprilie 2010, 11:05)

    ShoboLingoZauR [utilizator]

    Pacat ca n-a dat mai multe goluri in poarta celor de la Arsenal...era frumos sa faca un record!
    • +1 (1 vot)    
      re: (Miercuri, 7 aprilie 2010, 12:20)

      sandoval [utilizator] i-a raspuns lui ShoboLingoZauR

      a dat 4 goluri...putini jucatori inscriu 4 goluri intr-un meci,la nivelul asta. si nu cred ca scopul meciurilor de genul asta este umilirea adversarului..
  • +2 (10 voturi)    
    Si noi ii spunem lui (Miercuri, 7 aprilie 2010, 11:27)

    Audit [utilizator]

    Mutu - BRILLIANTUL. Putina decenta! Chiar suntem penibili!
    Acum Mutu are ceva probleme ne-am indreptat atentia repejor catre Marica. A dat 3 goluri, gata, am picat pe spate! Pentru asta sunt platiti! Nu sunt portari.
    Un singur jucator, in adevaratula sens al cuvantului, avem in activitate: Chivu. Restul sunt manageriati de fratii Becali, de aceea exista, de aceea ii baga presa de la noi in seama.
    • -1 (5 voturi)    
      Omule ti-ai luat pastilele ? (Miercuri, 7 aprilie 2010, 11:39)

      BauBau [anonim] i-a raspuns lui Audit

      E vorba in articol de mutu, kivu, becali ?
      • 0 (0 voturi)    
        Hi, (Miercuri, 7 aprilie 2010, 20:26)

        Io [anonim] i-a raspuns lui BauBau

        dar tu,nesimtit si impertinent cum esti ai auzit de libertatea opiniei?Si chiar de-ar scrie de Lenin tu n-ai alte ganduri??Ti-ai luat pastilele???Esti doar minuscul....
  • +1 (1 vot)    
    Arsenal-Barca 1-0, insa Messi... (Miercuri, 7 aprilie 2010, 12:26)

    miop [anonim]

    Arsenal a batut-o pe Barca cu 1-0 insa a pirdut la scor in fata lui Messi...e incredibil de bun argentinianul, ia decizii in fractiuni de secunda si alege mai mereu solutia optima ! Daca joaca, Chivu va trebui sa fie foarte inteligent si in maxima forma fizica daca vrea sa nu se faca de ris .
  • 0 (0 voturi)    
    Messi (Miercuri, 7 aprilie 2010, 12:53)

    HESS [anonim]

    E fantastic,genial .Si cand va ganditi ca atunci cand la luat Barcelona ,au trebuit sa-i dea un tratament cu hormoni de crestere.Era asa firav si micut.Dar acolo sus exista un D-zeu.Si e asa linistit Messi .,fara figuri in cap ca ai nostrii.
  • -1 (1 vot)    
    despre meci (Miercuri, 7 aprilie 2010, 13:29)

    Motanul Danila [anonim]

    arsenal s-a facut de rusine aseara in fata lui messi nu in fata barcelonei!!! acel 2-2 in tur a fost total nemeritat pentru arsenal!!! faptul ca un singurv jucator ti-a dat 4 goluri inseamna ca nu ai aparare!!!ce sa m-a- zicem de portar!!! asta u e mentalitate de champions league!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Habar nu ai ce e ala fotbal ... (Miercuri, 7 aprilie 2010, 14:01)

      Vo [anonim] i-a raspuns lui Motanul Danila

      ... sau nu ai vazut meciul din tur si scrii si tu fiindca te plictisesti.
      Arsenal nu avea jucatori, cred ca ai auzit de jucatorii care erau accidentati.
      Arsenal nu s-a facut de rusine, iar Almunia este un bun portar, dar un cioban ca tine numai atat stie: "a pierdut cu 4-1 inseamna ca nu-s buni".:)


      Cat despre Messi, e genial.