Otelul Galati a obtinut un punct din confruntarea cu Pandurii Targu Jiu, din cea de-a 25-a etapa a Ligii 1, incheiata cu scorul de 1-1. Desi au jucat cu un om in minus din minutul 23 (dupa eliminarea lui Axente), galatenii au reusit sa inscrie, fiind, insa, egalati inainte de pauza.

Click aici pentru rezultate si clasamentul Ligii 1!

Otelul a ramas in inferioritate numerica din minutul 23, atunci cand Axente l-a lovit peste fata pe Martinovic, jucatorul Pandurilor suferind o fractura de piramida nazala. Arbitrul Florin Marcu i-a acordat galateanului cartonasul rosu, dar Otelul a reusit sa inscrie dupa sapte minute. Ochirosii a centrat de pe partea stanga, iar Iorga "s-a inaltat" si a inscris cu o lovitura de cap.

Galatenii au fost la doar cateva minute de a intra cu avantaj la pauza, dar gorjenii au egalat, dupa ce Vranjes a trimis cu latul din 12 metri o centrare venita de la Raskovic de pe partea stanga.

Echipe de start:

Otelul: Grahovac, S. Ilie, Sg. Costin, Sârghi, Rîpă, Ochiroşii, Giurgiu, Paraschiv, G. Neagu, Iorga, Axente

Pandurii: Stanca, Popete, Martinovic, Chibulcutean, Cardoso, Tremonti, Murgan, Nalaţi, Orac, Vranjes, Raskovic