Bundesliga/ Bayern Munchen - VfB Stuttgart 1-2/ Marica, decisiv

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 martie 2010, 19:36 Sport | Fotbal

Ciprian Marica, gol pentru Stuttgart
Bayern Munchen a inregistrat prima infrangere de pe Allianz Arena din actualul sezon, fiind invinsa de VfB Stuttgart. Romanul Ciprian Marica a marcat golul de 2-1 in minutul 50, aducand prima victorie a echipei sale pe terenul celor de la Bayern dupa mai bine de 10 ani.

Croatul Ivica Olic a deschis scorul pentru formatia gazda in minutul 32, dar Trasch a avut grija sa restabileasca egalitatea pana la pauza (minutul 41). Dupa cinci minute de la debutul reprizei secunde, Marica a adus trei puncte Stuttgartului, inscriind cu o lovitura de cap din fata portii.

UPDATE: Bayern Munchen ramane cu 56 de puncte in Bundesliga dupa 28 de etape, dar dupa acest esec de pe teren propriu isi pierde pozitia de lider. Schalke 04 i-a invins pe cei de la Bayer Leverkusen, cu 2-0 prin dubla lui Karunyi, si s-a instalat in fruntea clasamentului din Bundesliga, cu 58 puncte.