Cupa Romaniei (1/2) Brasov - Vaslui 1-0/ Batranul Ilyes

de A.S.     HotNews.ro
Joi, 25 martie 2010, 20:13 Sport | Fotbal

FC Brasov a luat prima optiune pentru calificarea in finala Cupei, dupa o victorie cu 1-0 in mansa-tur a dublei cu FC Vaslui. Brasovenii au marcat repede (Ilyes, 5) si au mai ratat de cateva ori intr-o prima repriza excelenta, in care adversarul, FC Vaslui, a parut bulversat de golul primit in start. Ilyes, inepuizabil la cei 36 de ani, si Savici au irosit marile sanse ale gazdelor de a-si dubla avantajul.

FC Vaslui si-a revenit abia dupa pauza, cand Wesley s-a aflat aproape de egalare (46). Moldovenii au pus stapanire pe joc, irosind alte doua sanse (Zmeu si Costly); Brasovul, simtind ca cedeaza iremediabil centrul terenului, s-a blocat intr-o defensiva inexpugnabila - ardelenii nu au mai avut nicio ocazie in repriza secunda, insa sacrificiul a meritat: au invins un adversar calitativ superior si spera ca vor obtine calificarea in finala.

Important este sa nu regrete seninatatea cu care au ratat ocaziile din prima repriza a jocului-tur...

1522 vizualizari

? (Joi, 25 martie 2010, 23:35)

Stefan [anonim]

Din articol ar suna ca Vaslui a fost peste Brasov in repriza a doua, de fapt Vaslui din rep 2 a fost peste Vaslui din rep 1 atat.
    Dar ma rog, poate de la televizor s-a vazut altcumva :).
  • -2 (2 voturi)
    vaslui (Vineri, 26 martie 2010, 0:29)

andrei [anonim]

ma vaslui a fost pe ste brasov mai bine taci taci din gura ,,stefan; forza fc vaslui
      brasov (Vineri, 26 martie 2010, 0:36)

brasov [anonim] i-a raspuns lui andrei

Ma! Si tu ai vazut alt meci?
    tzurca (Vineri, 26 martie 2010, 9:59)

brasov [anonim]

de pe stadion a ii-a repriza s-a vazut a fi o tzurca in toata regula , nu s-a jucat nimic nici de catre brasov si cu atat mai putin de vaslui. La televizor meciul il arata ca un film de actiune :)