Un campionat nebun: Rapid pierde acasa cu Astra, Urziceni - fara victorie in primavara (0-0 vs Otelul)

de A.S.     HotNews.ro
Joi, 18 martie 2010, 22:22 Sport | Fotbal

Roni Levy, antrenor Unirea
Surpriza de proportii in ultimul joc al etapei a 22-a din Liga 1: cautand victoria care ar fi adus-o pe primul loc, Rapidul a pierdut acasa cu Astra Ploiesti (0-1). A marcat Liviu Ganea, minutul 75.

"Mi-a fost foarte frica de acest meci, pentru ca stiam ca Astra e o echipa imprevizibila. Jucatorii mei nu au fost motivati, au fost relaxati intrucat veneam dupa doua victorii (...) Mi s-a cerut demisia? Sa mi se ceara!", spune Nicolae Manea, antrenorul giulestenilor.

Click aici pentru rezultate si clasament!

Nici campioana Unirea Urziceni nu a izbutit sa tina acasa toate cele trei puncte
: ialomitenii s-au vazut blocati de Otelul (0-0), echipa care a avut in portarul Grahovac un autentic inger pazitor (a scos doua suturi grele in prima repriza, expediate de Semedo si Rusescu, si a blocat cea mai mare ocazie a reprizei secunde, lovitura de cap a lui Bilasco).

Galatenii au incercat sa dea lovitura si au avut sansa lor in finalurile de repriza: Giurgiu (35) a incercat o bolta de efect, dar Daniel Tudor a scos de sub transversala, iar paraschiv a avut ultima sansa de a inscrie (83), cand a incercat atentia lui Tudor cu un sut din careu.

Antrenorul Roni Levy nu a castigat inca niciun meci pe banca Unirii.

2352 vizualizari

• +3 (3 voturi)
    un cacampionat (Vineri, 19 martie 2010, 0:03)

baronul stanganbuch [utilizator]

nu bun.
      prost mai degraba (Vineri, 19 martie 2010, 2:20)

ovicash [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

desi e interesant 7 echipe la 2 puncte distanta
        corect (Vineri, 19 martie 2010, 9:22)

liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui ovicash

ar asta s-a intamplat pentru ca mai toate echipele au pierdut mecuri aiurea
        desi intradevar la prima vedere pare ca avem un campionat mai puternic ca cel al spaniei sau italiei (LOL)
    Misterul Levy (Vineri, 19 martie 2010, 9:02)