Champions League Real Madrid, eliminata in "optimi"  (1-1 cu Lyon)/ Manchester - Milan 4-0!

de A.S.     HotNews.ro
Miercuri, 10 martie 2010, 21:43 Sport | Fotbal

Real Madrid - Olympique Lyon 1-1 (Cr. Ronaldo 5 - Pjanic 75)
(in tur, 0-1)

Real Madrid a avut toate atuurile: a deschis scorul rapid (Cr. Ronaldo, minutul 5), apoi a dominat categoric intreaga perioada; Higuain a irosit cea mai mare sansa, ratand cu poarta goala!

In prima repriza, francezii nu au avut nicio ocazie. Acest amanunt l-a facut pe antrenorul Puel sa reactioneze la pauza: a efectuat o dubla schimbare, iar efectele s-au vazut imediat - Lyon a inceput sa conteze, reusind la un moment dat sa detina comanda deplina a jocului.

Madrilenii nu au mai avut ocazii, vedetele Kaka si Cr. Ronaldo irosindu-se in actiuni individualiste. Conform jocului, francezii au fost cei care au marcat (Pjanici, minutul 75), golul fiind suficient pentru calificare.

Pentru ca au scos pe Real, baietii lui Puel nu sunt poate cei mai simpatici din lume. Dar nici Realul de azi nu este suficient de convingator. Nici macar pentru un sfert de finala in Champions League...

Manchester United - AC Milan 4-0 (Rooney 13, 47, Park 58, Fletcher 88)
(in tur, 3-2)

Fara istoric: trupa lui Sir Alex a pedepsit "vechea garda" milaneza, administrandu-i o infrangere de proportii. Rooney, refacut dupa accidentarea din Cupa, a marcat o dubla, cum o facuse si in partida de pe "San Siro", in urma cu doua saptamani.

Italienii au incercat sa reactioneze, in prima repriza, printr-o posesie care a devenit la un moment dat impresionanta (55 la suta!), dar, vai!, inutila.


Citeste mai multe despre   



















6189 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    pe ce program?!? (Miercuri, 10 martie 2010, 22:09)

    yo [anonim]

    e manchester - milan, ca nu am chef de real-lyon?
    help...?
    • 0 (0 voturi)    
      Man Utd- Ac Milan (Miercuri, 10 martie 2010, 22:39)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui yo

      Intra pe www.rojadirecta.com si alegeti un site unde poti vedea meciul
    • 0 (0 voturi)    
      Boom Sport (Miercuri, 10 martie 2010, 23:00)

      ShoboLingoZauR [utilizator] i-a raspuns lui yo

      vizoinare placuta!
      • -1 (1 vot)    
        nu zau? (Miercuri, 10 martie 2010, 23:54)

        haidade [anonim] i-a raspuns lui ShoboLingoZauR

        tu ala numesti program/site de vizionat meciuri? boom nu e nimic altceva decat o gluma proasta!
  • -4 (6 voturi)    
    BLAT ORDINAR LA MADRID (Miercuri, 10 martie 2010, 23:52)

    George [anonim]

    Au incasat ''baietii'' cashcaval de LA MAFIA CASELOR DE PARIURI cum scrie la carte...Iar la noi ne luam de Jiji nebunu,iar pe Copos ce scufunda Rapidu nu-l ia nimeni de guler,lua-l-ar gaia cu loteria lui ,cu tot cu Felix!
    • +3 (5 voturi)    
      Pt cine sa fie blat?!? (Miercuri, 10 martie 2010, 23:56)

      silviu [anonim] i-a raspuns lui George

      chiar nu inteleg deloc?? adica RM a facut blat ca sa se califice LYON?!? frate nu te inteleg. au investit 250-300 milioane in echipa, si in plus tine cont ca anul acesta finala se joaca pe Bernabeu, nu cred eu ca RM ar renunta la a juca final CL acasa, nici pentru 100 miliaone euro. isi scoate perez dublu din imaginea lui ronaldo si kaka.
      atunci ca sa te inteleg - tare te consider fan RM - cred ca de 6 ani RM tot face blaturi. scuza-mi tonul ironic.
  • +5 (7 voturi)    
    iac-asa ... (Joi, 11 martie 2010, 0:00)

    haha [anonim]

    ... realu se duce la culcare trimis de o echipa ce nu se afla tocmai in apele-i proprii (locul 4 in campionatul francez). tare or sa mai sufere madrilenii aia daca o sa vina barca sa joace finala pe frumusetea lor de stadion ... oare ce-or sa faca daca o si castiga?...
    • +2 (6 voturi)    
      Alegerea corecta (Joi, 11 martie 2010, 1:26)

      sile [anonim] i-a raspuns lui haha

      Ce mai plangea Ronaldo acum cativa ani ca-l exploateaza Fergusson si nu-l lasa sa plece la Madrid. Asta seara sigur se bucura ca s-a "eliberat".
  • +2 (6 voturi)    
    Glory ManUtd (Joi, 11 martie 2010, 8:57)

    Gebeleizis [anonim]

    Ce face Fergusson cand vede ca jucatorii nu mai dau randament? Ii vinde la Real.
  • 0 (2 voturi)    
    mda (Joi, 11 martie 2010, 9:26)

    liviu_ [utilizator]

    prevad alta finala manchester barca

    real madrid are jucatori, dar nu are antrenor. sau mai bine zis nu are antrenor. daca il avea real pe ferguson nu cred ca stiam cum e sa castige alta echipa CL timp de 10 ani...

    una peste alta realul a jucat mai bine ca lyon, dar a pierdut pe propria indolenta si prostie...

    ca realul sa mai castige ceva are nevoie de ordine si un antrenor care sa se impuna. la real dicteaza jucatorii. nu antrenorul si asta se vede.

    in legatura cu pierdutul la pariuri care-l zicea cineva mai sus... am indoieli. nu este imposibil, dar este extrem de improbabil.
    bwinul probabil se mai baga si mai face ca realul sa piarda niste meciuri aiurea, si nu numai realul. dar am mari indoieli ca s-ar baga la un asemenea meci...
  • 0 (0 voturi)    
    asta e (Joi, 11 martie 2010, 15:33)

    adi [anonim]

    Daca joaca cu vedete, Realul , prin C. Ronaldo s-a facut de Kaka(o) !!
  • 0 (0 voturi)    
    r.madrid (Vineri, 16 aprilie 2010, 15:13)

    sorin [anonim]

    realul ar juca mult mai bine decat barca daca ar ave andtrenor pe cineva capep guardiola.mi-l imaginez pe c.ronaldo la barca.ar face spectacol la fiecare meci c.ronaldo si l.messi ,doi jucatori cu caracter:))si cu talent