In doar doua saptamani, Ceahlaul a reusit patru puncte cu Steaua si Dinamo, moldovenii plecand neinvinsi din Groapa dupa ce castigasera in Ghencea in etapa a-XIX-a. A fost 1-1 contra echipei pregatite de Cornel Talnar, interesant fiind faptul ca ambele goluri ale disputei au fost marcate de nemteni, Vitelaru (autogol in minutul 15) si Mulisa (minutul 71).

Click aici pentru rezultate si clasament.

Dinamo incepea partida cu ultima clasata doar cu gandul la o victorie care i-ar fi apropiat pe caini la doua puncte de liderul CFR Cluj. Mari favoriti ai disputei din Stefan cel Mare, elevii lui Cornel Talnar au primit o mana de ajutor nesperata in minutul 15, atunci cand Vitelaru a deviat in propria poarta o centrare de pe partea stanga a lui Alexe.

A fost una dintre putinele faze importante din prima repriza, una in care jucatorii celor doua echipe s-au intrecut in greseli.

Aflata la adapostul unui fragil avantaj si cu o echipa adversa care trecea cu greul de jumatatea terenului, Dinamo a tratat cu superficialitate finalul de joc, iar Mulisa (minutul 71) a restablit egalitatea dupa o faza creata de Badescu.

Cu toate ca a dominat categoric ultimele minute ale partidei (cea mai mare ocazie i-a apartinut lui Adrian Cristea (79'), dupa o faza la care au mai participat Bratu si Marius Niculae), Dinamo nu a reusit sa rapuna o aparare formata uneori din intreaga echipa.

Dupa ce a castigat cu 3-1 in Ghencea, Ceahlaul mai da o lovitura, nemtenii bifand un nesperat 1-1 in Groapa contra lui Dinamo.

Dinamo: 12. Dolha - 3. Pulhac, 4. Moti, 21. Dr. Grigore, 14. Molinero - 10. Alexe, 8. Bostina, 29. Ndoye, 7. Zicu - 9. M. Niculae, 99. Cl. Niculescu

Ceahlaul: 22. Villadsen - 3. Dikaba, 24. Alexandru Forminte, 17. Andrei Vitelaru, 4. Al. Dragomir - 15. Ionut Badescu, 5. Stevici, 18. Balde, 10. Vasilache - 25. Ibrahim, 26. Mulisa.