Lucescu jr. s-a enervat: Va e usor sa judecati, vedeti doar 0-2...

de A.S.     HotNews.ro
Miercuri, 3 martie 2010, 23:04 Sport | Fotbal

In interventia la TVR1, dupa meciul pierdut cu Israel, antrenorul Razvan Lucescu s-a declarat iritat de modul in care jurnalistii privesc rezultatul de 0-2: "Voi vedeti doar ca am pierdut acasa, ca e un esec, va e usor sa judecati... Eu am vazut altceva, am vazut si pressing, am vazut ca baietii au incercat..."

Razvan Lucescu nu si-a ascuns dezamagirea fata de esec, recunoscand ca nu se astepta la un asemenea rezultat. In acelasi timp, selectionerul a sugerat ca trebuie sa fim realisti si sa recunoastem calitatea adversarului: "Au o tehnica mai buna, scot mai usor oamenii din joc. Trebuie sa observam aceste lucruri, pentru ca ca daca nu le vedem, in viitor vom avea probleme".


Citeste mai multe despre   






















3116 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Penibil (Miercuri, 3 martie 2010, 23:07)

    Penibil [anonim]

    Penibil
  • -2 (4 voturi)    
    complectare (Miercuri, 3 martie 2010, 23:15)

    Bazil, cel ce misca din bazin [anonim]

    De asemenea, demn de observat ar fi ca Romania a jucat in echipament rosu, iar Izrael in unul albastru.
  • +1 (3 voturi)    
    Demisia demisia demisia demisia (Miercuri, 3 martie 2010, 23:36)

    Frankie [utilizator]

    Demisia demisia demisia demisia
  • +1 (1 vot)    
    Florescu nu e de nationala (Miercuri, 3 martie 2010, 23:43)

    serban [anonim]

    Jos Florescu !!! a fost cel mai penibil
  • +3 (3 voturi)    
    am crezut si cred (Miercuri, 3 martie 2010, 23:47)

    taranistu [utilizator]

    in Razvan lucescu. De fapt mai mult cred ca taica-sau il poate ajuta mai mult ca pe orice antrenor roman, se intelege. Numai ca, draga Razvan, fotbalul se joaca pe goluri, nu pe pressing. nici macar pe ocazii sau pe numarul de bare date! In meciurile de pregatire (sau amicale), nu intotdeauna conteaza rezultatul. daca era asa nu inteleg de ce te-ai enervat? (Razvan, inaintea ta a fost unul care se enerva pe jurnalisti si ne-am cam saturat de el!).
    Apropos de echipament: sunteti precum Fiscul roman, azi e impozit pe ceva maine e pe altceva, poimaine se modifica schimbarea samd. Pai daca am avut galben pana acuma, cu Hagi&co. de ce e musai sa fim acuma in culorile Bergenbier?
    PS: daca e sa il schimbe pe Razvan, desi cred ca e prematur, eu l-as alege in orice moment pe Ladislau Boloni. abia apoi pe Hagi. Boloni e un profesionist, Hagi compenseaza lipsa de experienta cu sufletul.
    • -3 (5 voturi)    
      taranistu (Joi, 4 martie 2010, 8:52)

      rsss [anonim] i-a raspuns lui taranistu

      Trasnitule eu zic sa-l iei pe "Ladislau Boloni" acasa si sa iesiti cand va voi spune eu.
      Antrenorul lui peste prajit. Monument de aroganta si nesimtire ungureasca TIPICA.
    • +3 (3 voturi)    
      nu il acuza nimeni (Joi, 4 martie 2010, 9:53)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui taranistu

      pe lucescu de jocul echipei. pentru ca astea sunt petardele care le are desi selectia a fost putin ciudata si tactica ... ma rog)
      dar reactia asta nu este de un antrenor adevarat!
      sa fi facut antrenoru germaniei sau braziliei asa... nu mai prindea ziua de azi intreg...
      ce este nasol este ca ne-am obisnuit cu contraperformantele si nu acceptam sa fim criticati!
      la un asemenea rezultat m-as baga in nisip ca strutu nu as comenta ca bou
  • +2 (2 voturi)    
    Mda... (Joi, 4 martie 2010, 0:08)

    Cristi [anonim]

    Razvan Lucescu si-a dovedit din plin limitele. Pur si simplu nu poate mai mult de-atat. Pe de alta parte, la conferinta de presa de dupa meci s-a facut, pur si simplu, de ras prin declaratiile si comentariile pe care le-a facut. Jenant. Iata, Razvan Lucescu confirma si reprezinta inca o dovada in plus ca tineretea unui antrenor nu presupune neaparat ca ar aduce competenta si suflu nou la nationala. Constatarea asta se aplica oricarui domeniu de activitate.
  • +4 (4 voturi)    
    mare bucurie (Joi, 4 martie 2010, 0:39)

    anti suporterul [anonim]

    rezultatul e bun deoarece echipa a jucat bine, a facut presing, a legat bine, a avut tactica buna. Suntem pe drumul cel bun. Sunem pe acest drum de multi ani si jucam din ce in ce mai bine. Numai ziaristii incompeteti nu vad cit de bine jucam.

    Ca aia ne-au batut cu 2-0 nu conteaza.

    Avem echipa, avem antrenor, avem federatie, avem campionat, avem viitor!

    Ura! Ura! Ura!
  • +2 (2 voturi)    
    au facut pressing (Joi, 4 martie 2010, 2:15)

    jiji [anonim]

    ...bai chiar ...si jurnalistii astia de la TVR...de ce ati vazut mah doar partea goala a paharului ?...ce dracu'...omu' a facut pressing si voi va bateti joc...peste vreo 6 luni o sa ne spuna, daca o sa luam bataie cu vreo 8-0 de la Insulele Feroe ca echipa a jucat, a facut pressing, Florescu a fost cel mai bun de pe teren...bla bla.Doar ca voi astia de la TVR nu ati avut ochi sa vedeti care a fost echipa mai buna
  • +2 (2 voturi)    
    strategie (Joi, 4 martie 2010, 6:06)

    gigel [anonim]

    Incercam si noi diverse strategii. Am facut pressing si n-a mers. La meciul urmator eu zic sa incercam altceva, ca cu pressingului am luat bataie o data.
  • +2 (2 voturi)    
    Romania-ISRAEL (Joi, 4 martie 2010, 8:51)

    Avram N. [anonim]

    "Totu-i praf, lumea-i cum este..., si ca dansa suntem noi", Acesta-i logoul ce trebuie scris pe tricourile rosii ale nationalei de fotbal a Romaniei. Apropos de culori, propun VIOLET!poate doar asa vom invinge si noi pe cineva! Se poarta , nu? PA! Uitasem: Scuze d-le Eminescu!
  • +2 (2 voturi)    
    Baaaaaaaaaaaaaaa juniorule... (Joi, 4 martie 2010, 9:49)

    liviu_ [utilizator]

    ce rusine pe noi ca suntem suparati ca pierdem...
    ar trebui sa fim fericiti ca nu am pierdut cu mai mult!!!
    avem dreptul sa fim suparati numai de la infrangeri cu 10-0 in sus!

    baiete, cand ai venit ca antrenor am crezut ca e o schimbare in bine... se pare ca m-am inselat...
  • +2 (2 voturi)    
    rupt de realitate (Joi, 4 martie 2010, 10:03)

    valt [anonim]

    cred ca toata lumea din fotbalul romanesc a luat-o razna, cred ca toti cei care se ocupa din interior de acest fenomen traiesc intr-o alta lume, vad alte meciuri, sunt incredibili, fac niste declaratii abracadabrante niciunul din ei nu mai e in contact cu realitatea. realitate extrem de trista si fara solutii pe termen foarte lung.
  • -2 (2 voturi)    
    meci amical (Joi, 4 martie 2010, 12:19)

    Onisie Bone [anonim]

    A fost un meci amical. Doar atat. Nici macar un meci de orgolii cum ar fi un meci Romania Ungaria. Cu israelienii nu avem nimic de impartit dar cu ungurii avem ca ne stau in gat sa nu ne ia Ardealul. Ia fa un amical cu Ungaria. Mai fac astia presing ? Numai in contre vor juca. Ce naiba, sunteti chibiti si nu va pricepeti de loc la politica.
  • +2 (2 voturi)    
    info (Joi, 4 martie 2010, 15:28)

    info [anonim]

    :))) parca fotbalu se juca pe goluri nu pe impresie artistica....sa se duca la balet sau.....la ce sport se da puncte pt impresie artistica....Nici o idee de joc , de viitor, nu incearca si el sa faca o echipa de la 0.....Pacat la rapid a arat altceva
  • 0 (0 voturi)    
    Domnule Razvan Lucescu (Joi, 4 martie 2010, 23:16)

    Nelu Miu [anonim]

    Echipa de fotbal a Romaniei era singura mea bucurie,singura mea placere.Va bateti joc de milioane de suporteri.Nu vedeti ca este o palarie prea mare pentru capul dumneavoastra.Daca aveti un gram de onoare prezentati-va demisa pana nu veti umili si mai rau NATIONALA DE FOTBAL si prin ea ROMANIA.