Fotbal Fun

VIDEO Faza zilei/ Vezi aici cum sa elimini trei adversari dintr-o singura fenta

Vineri, 26 februarie 2010, 13:43 Sport | Fotbal

Georginio Wijnaldum, faza memorabila
Georginio Wijnaldum este unul dintre jucatorii de mare perspectiva ai celor de la Feyenoord, de fotbalistul in varsta de 19 ani interesandu-se multe dintre numele mari ale Europei. In partida cu Den Haag, jucatorul a realizat faza zilei, acesta reusind "sa elimine" trei adversari dintr-o singura fenta.

La scorul de 2-1 pentru Feyenoord, Wijnaldum ia o actiune pe cont propriu, iar faza se termina cu trei adversari eliminati pentru cateva minute din joc dintr-o singura fenta.

Pana la urma, disputa s-a incheiat cu scorul de 2-2, oaspetii egaland in prelungiri.

Vezi aici faza realizata de Georginio Wijnaldum:

8636 vizualizari

• +4 (4 voturi)
    Tare faza... (Vineri, 26 februarie 2010, 15:37)

hahalera [anonim]

ca in filmele cu Jackie Chan :))
  • -3 (3 voturi)
    degeaba (Vineri, 26 februarie 2010, 15:53)

fermierul [anonim]

o singura problema: i-a eliminat din joc cand jocul era oprit
      mai vezi odata (Vineri, 26 februarie 2010, 20:28)

Liviu [anonim] i-a raspuns lui fermierul

Fermierule, vezi-ti de ferma ta si mai uita-te odata. Poate e altfel.
        prea subtil (Vineri, 26 februarie 2010, 21:40)

fermierul [anonim] i-a raspuns lui Liviu

Am fost prea subtil. Din titlu se subintelegea ca a i-a scos din joc in sensul ca i-a driblat. De fapt el a pierdut mingea si apoi adversarii s-au accidentat, fapt care nu i-a adus nici un beneficiu fiindca jocul a fost oprit pana cand si-au revenit.
        Si ca fapt divers, eu am vazut doar 2 accidentati, nu 3.
          da (Vineri, 26 februarie 2010, 22:02)