Urziceni - Liverpool 1-3/ Game Over

de A.S.     HotNews.ro
Joi, 25 februarie 2010, 19:21 Sport | Fotbal

Fotogalerie: Urziceni - Liverpool 1-3
Unirea Urziceni a parasit Europa League, dupa o dubla infrangere in fata lui Liverpool: esecul de joi seara, 1-3 in Ghencea, pune punct uneia dintre cele mai spectaculoase campanii sustinute de o echipa romaneasca in Europa, in ultimii ani - 8 puncte in Champions League si... 10 minute de speranta ca putem elimina Liverpool.

Unirea a condus cu 1-0, prin golul marcat de Bruno Fernandes (19), care a speculat un spatiu abandonat in apararea engleza. A fost momentul in care englezii au renuntat la tactica de asteptare: au ridicat ritmul si nivelul angajamentului fizic.

In minutul 27, se produce accidentarea capitanului George Galamaz. Fundasul cere schimbarea, iar iesirea sa a destabilizat defensiva - Liverpool egaleaza in minutul 30 cand Mascherano trimite in plasa o minge respinsa gresit de Onofras, iar Babel aduce trupa engleza in avantaj inainte de pauza (41), reluand in plasa din apropiere.

Dupa pauza, Gerrard stabileste scorul final la 3-1 pentru Liverpool (57). Ultimele 30 de minute nu mai conteaza decat pentru atmosfera: peste 20.000 de oameni raman la stadion, pentru a saluta jucatorii Unirii Urziceni, la incheierea acestei aventuri europene.


Citeste mai multe despre   























10084 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    vizionare online linux (Joi, 25 februarie 2010, 20:11)

    ano [anonim]

    hey sal
    www.cool-tvlive.net pe Internet Explorer
    :D dar pe linux?(firefox chrome opera?)
    stiti vreo adresa MMS:........... ?
    multam
    vizionare placuta !!!
    • 0 (0 voturi)    
      site (Joi, 25 februarie 2010, 20:21)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui ano

      intra pe protv.ro e live si moca cu un delay mic:
      http://www.protv.ro/live/ibu3.html
      1-0 pt unireaaa
  • 0 (0 voturi)    
    sau sport.ro (Joi, 25 februarie 2010, 20:23)

    Dan [anonim]

    http://www.sport.ro/live/ibu3.html
  • 0 (0 voturi)    
    hai Urzicuta! (Joi, 25 februarie 2010, 20:24)

    ampersand [anonim]

    Bafta, sa faceti un meci frumos!
  • +3 (7 voturi)    
    iata ca orice urma de onoare (Joi, 25 februarie 2010, 21:20)

    kalu [anonim]

    dispare atunci cand este vorba de bani. Asa ca englezii au faultat la greu si si-au atins scopul si inseland nu numai prin joc. Ma scarbesc la fel ca si atunci cand ne critica pe noi pentru tot felul de motive. Dar dupa meci or sa revina la impertinenta de "gentlemani" sa ne arate cat de frumos se bucura ei de cum au castigat meciul si de cat de buni sunt. Ma scarbesc...
    • 0 (0 voturi)    
      I hear you brother! (Vineri, 26 februarie 2010, 13:22)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui kalu

      Asta remarcasem si eu in timpul meciului. Pe langa faulturi - cersitul auturilor cand era evident ca ei au dat-o afara, samd.
      Comportamentul asta face dintr-o echipa de multi bani una de doi lei!
      In alta ordine de idei - frumos din partea spectatorilor care i-au aplaudat pe suporterii lui Liverpool care cantau imnul echipei.
  • -4 (10 voturi)    
    e sablon (Joi, 25 februarie 2010, 21:21)

    aberantul [anonim]

    tipic romanesc...vedem over and over again ... acelasi scenariu de loseri, ar trebui sa scoatem materia cenusie la inaintare pana nu ne facem de tot tara de ras, HAI ROMANIA!!!! in lume daca ai cu ce
  • +4 (4 voturi)    
    Bravo Unirea (Joi, 25 februarie 2010, 21:50)

    S [anonim]

    Visul unei nopti de iarna s-a spulberat. Nu-i grav, la anul poate o sa fie mai bine.

    Sper ca debilii care au scos banerul jignitor la aeroport pentru Liverpool, sa-l suga. Chiar daca a pierdut, Unirea a facut cinste fotbalului romanesc, asa zisii suporteri, care nu cred ca sunt din Urziceni, invers.
  • +2 (4 voturi)    
    multumesc! (Joi, 25 februarie 2010, 23:56)

    resita31 [utilizator]

    Multumesc frumos fotbalistilor de la Urziceni!!!
    Daca ati fi avut noroc la fel ca cei de la liverpool, sa inscrieti din rateurile din care au inscris cei de la liverpool.... (voi ati avut ocazii si nu rateuri ca cei de la liverpool) sunt convins ca ati fi fost invingatori...
    Va multumesc fiindca ati ajuns acolo si cu putin noroc ati fi aplicat o corectie snobismului necivilizat pe care il practica (ca o politica nationala) englezii si alte vre-o doua natiuni care se pretind educate in Europa.
    Bravo Unirea Urziceni! Steaua, Dinamo si CFR... pe cand?
  • +1 (1 vot)    
    dar unde e Dan Petrescu? (Vineri, 26 februarie 2010, 0:24)

    orbys [anonim]

    cu el sigur ajungeam departe!
  • +3 (5 voturi)    
    Jos palaria! (Vineri, 26 februarie 2010, 8:04)

    fraierul [anonim]

    A fost vorba doar de ghinion. Nimeni nupoate spune ca maretul Liverpool a jucat mai bine (poate dupa accidentarea criminala a capitanului ialomitean). Am vazut insa cea mai stabila si bine asezata echipa romaneasca din ultimii zece ani. Cat despre Apostol, acesta isi merita cu prisosinta locul de titular in echipa nationala. Bravo Unirea!
  • -2 (2 voturi)    
    Atmosfera de .... (Vineri, 26 februarie 2010, 9:24)

    anonim [anonim]

    Public slab, atmosfera rece, fara scandari, fara cantece, stadion jalnic, gazon infect. Mai conteaza scorul?
  • +1 (1 vot)    
    behehecalii (Vineri, 26 februarie 2010, 10:04)

    scor@stadion steaua [anonim]

    ar trebui s'aduca niscai calugari dela muntele athos sa se roage pentru alungarea piezii rele de pe stadion.
    doua meciuri, acelasi scor...
    e ceva legat de flacara violet...