Universitatea Craiova a jucat in Stefan cel Mare doar o repriza, timp in care oltenii au marcat o data (Dina 19') si au mai avut un penalti neacordat la Florin Costea (12'). Reusitele lui Bostina (7') si Marius Niculae (17') au adus lui Dinamo primul succes din retur, unul vital in incercarea cainilor de a reveni pe primele locuri ale ierarhiei.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Partida dintre Dinamo si Craiova a avut o prima repriza foarte buna, cu un fotbal in viteza si cu trei goluri marcate. Scorul a fost deschis de Bostina (8'), dupa o faza la care a mai participat si Marius Niculae.

Faza meciului s-a petrecut in minutul 12, atunci cand Florin Costea este faultat de Moti, dar centralul Augustus Constantin nu a dictat lovitura de la 11 metri.

Tabela avea sa fie modificata din nou in minutul 17, atunci cand Marius Niculae inscrie din apropiere. Replica oltenilor a venit doua minute mai tarziu, Dina reducand din diferenta cu o superba lovitura de cap.

"Benzina" oltenilor s-a terminat insa dupa primele 45 de minute, Craiova fiind inofensiva in al doilea mitan (au avut o singura ocazie, in minutul 87, atunci cand Dolha intervine salutar la un sut din apropiere al lui Gingioveanu).

Dinamo se impune cu 2-1 in fata Craiovei, rezultat in urma caruia bucurestenii acumuleaza 30 de puncte, aflandu-se la patru lungimi distanta in urma liderului CFR Cluj.

Dinamo: Dolha - Molinero, Grigore, Moti, Pulhac - Torje, N'Doye, Bostina, Ad. Cristea - M. Niculae, Andrei Cristea

Antrenor: Cornel Talnar

U Craiova: S. Lung jr. - Barboianu, V. Gaman, Iliev, Balace - Prepelita, Paunovici, Firtulescu - M. Costea, Dina, Fl. Costea

Antrenor: Mark Wotte.