VIDEO Portar de decor/ Un gol "de tot rasul" in Brazilia

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Luni, 8 februarie 2010, 13:31 Sport | Fotbal

Carini, spectator in propria poarta
Fost portar la Juventus si Inter Milano, Fabian Carini a oferit faza zilei in Brazilia, dupa ce a reusit sa primeasca un gol de tot rasul. Uruguayanul, in prezent la Atletico Mineiro, a fost un simplu element de decor la un sut "fara vlaga" din afara careului al lui Jaja (Ipatinga). Balonul a reusit sa se strecoare printre picioarele lui Carini si a intrat in plasa, spre uimirea celor prezenti.

Atletico a obtinut, insa, un punct din intalnirea cu Ipatinga, Muriqui egaland in minutul 87.

3366 vizualizari

negresit (Luni, 8 februarie 2010, 14:40)

costin [anonim]

ceva nu e inragula cu traectoria mingii, trebuia sa sara mi sus.
      asa e (Luni, 8 februarie 2010, 15:44)

fly. [utilizator] i-a raspuns lui costin

si eu am observat asta... o fi fost gazonul denivelat. se mai intampla :)
    goalkeeping 101 (Luni, 8 februarie 2010, 15:48)

liviu_ [utilizator]

d-aia trebuie sa te apleci cand vine mingia la modu asta... exact ca sa nu patesti ce-a patit asta...
    Asta e Brazilia (Luni, 8 februarie 2010, 19:22)

Aplecatu' [anonim]

Meciuri aranjate pe fata, scoruri de 11-0... exemplu Viana vs Chapadinha (9 goluri in 9 minute). Pe de alta parte, tot acolo se nasc talente apreciate pe tot mapamondul. Cam asta se intampla in fotbalul brazilian, pe ici pe colea.