VIDEO Fair-play fara limite in fotbal/ Cand vom vedea si in Liga 1 o asemenea faza?

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 februarie 2010, 10:32 Sport | Fotbal

A trimis mingea afara cu toate ca putea marca
Foto: Captura Youtube.com
Iranianul Amin Motavassel Zadeh a demonstrat ca printre multe trucuri mai exista si fair-play pe terenul de fotbal in zilele noastre. Jucatorul celor de la Moghavemat Sepasi a realizat faza zilei in partida cu Steel Azin, atacantul trimitand mingea in afara terenului pentru ca portarul echipei adverse se afla accidentat pe gazon. Demn de mentionat este faptul ca fotbalistul se afla intr-o pozitie clara de a marca.


Vezi aici faza deosebita marca Amin Motavassel Zadeh:



Citeste mai multe despre   






















8367 vizualizari

  • +4 (16 voturi)    
    Oameni fara minte (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 10:41)

    cristian [anonim]

    Sa aveti treaba asta in cap atunci cand va spun americanii ca poporul iranian este terorist
    • +2 (10 voturi)    
      Om fara minte (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 11:26)

      skander [anonim] i-a raspuns lui cristian

      Nici aici nu scapam de pacifistii anti-globalisti? E o faza dintr-un meci de fotbal, atit... vezi ca sunt alte topicuri unde ii poti injura pe americani si admira pe idolii tai Mao si Chavez.
    • +5 (5 voturi)    
      Cu siguranţă. Deocamdată, nu ne-au spus asta. (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 11:26)

      linbetwin [utilizator] i-a raspuns lui cristian

      Când au zis americanii că iranienii sunt un popor terorist ? Guvernul iranian e acuzat de sprijinirea terorismului - printe altele. Asta o ştie orice om cât de cât informat.

      Sau poate tu l-ai văzut pe Ahmadinejad pe teren. Sau vreun ayatolah.
      • +1 (3 voturi)    
        om cat de cat informat (Duminică, 7 februarie 2010, 8:37)

        gechi [anonim] i-a raspuns lui linbetwin

        "orice om cat de cat informat" stie asta. Asa cum "orice om cat de cat informat" stia ca in Irak erau arme de distrugere in masa. Atata doar ca erau acoperite de zacaminte de petrol, care trebuie extras inainte de a ajunge la ele. Cam asa e si in Iran, exact aceeasi problema. Teroristii sunt ascunsi sub zacaminte. Dar stai linistit, oamenii negrului vor scoate tot titeiul si vor ajunge la raufacatori.
    • +4 (6 voturi)    
      Te-ai trezit? (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 11:31)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui cristian

      Ce probleme ai tu coane, de visezi numai carabusi roz? Ce treaba are forbablul cu americanii si iranienii?!?!!? Tu esti sanatos la cap? sau au pus internet la ospiciu?!
      • +5 (5 voturi)    
        Time out (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 11:58)

        Crapu' [anonim] i-a raspuns lui mircea

        Fratilor in clip e vorba de fotbal, de fair play.
        Nu o mai luati pe aratura cu terorismul.
        Apropo, ce ar fi facut briliantul drogat, il fennomeno in curs de slabire, de Mutu in faza asta, sau oricare alt jucator roman?
        S'auzim numai de bine!!!
      • +1 (3 voturi)    
        eu sunt , recunosc (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 12:01)

        Cristian [anonim] i-a raspuns lui mircea

        eh :D . cred ca aveti si voi dreptate . am vazut zetgeist aseara si eram sub influenta.
        buna asta cu internetul de la ospiciu :D
        numai bine !
        hmm si ce e rau sa fii pacifist ?
    • +2 (2 voturi)    
      Re: oameni fara minte (Duminică, 7 februarie 2010, 15:46)

      Viorel [anonim] i-a raspuns lui cristian

      E clar ca nu stii nimic de America sau americani: nimeni (nici macar guvernul sau media) nu spune ca poporul iranian e terorist ... asta vine doar din mintea ta bolnava anti-americana. Cam toata lumea (nu doar americanii) este de acord ca guvernul si conducerea Iranului a ajutat si ajuta terorismul, dar asta nu are legatura cu poporul asa cum nimeni nu ne blama cand Ceausescu era presedinte. In plus, dupa multi ani in America poti sa-ti spun ca poporul american este in general mult mai tolerant decat poporul roman; noi suntem mult mai rasisti, intoleranti si mai putin informati despre ce se intampla in lume dar in schimb suntem asi la a comenta negativ lucruri pe care nu le stim si nu le intelegem.
  • +5 (5 voturi)    
    Avem si noi (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 11:50)

    VictorS [utilizator]

    Acum mai putin de un an, prin Lazar de la Rapid care a refuzat un penalty gresit acordat: http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-5511721-farmecul-rapidului-costin-lazar-refuzat-penalty-asa-era-normal-nu-vrem-ajutoare-acest-gen.htm

    Cred insa ca jucatorii au si ei nevoie de modele si cele precum: (toti) Becali, Borcea, Copos, Mititelul, Iancu si multi, multi altii sunt jenante, mult prea jenante
  • +5 (5 voturi)    
    Frumos (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 11:59)

    Stefan [anonim]

    Cand am vazut aceste secvente, mi-am adus aminte de vremurile cand fotbalul era un sport si nu o afacere. Cand jucatorii stiau ce e fair-playul, cand stiau sa-si respecte adversarii.
    Frumoase vremuri.
    Si frumos gestul acelui jucator care a pus sanatatea adversarului mai presus de victorie.
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 16:57)

      pamfletaru [utilizator] i-a raspuns lui Stefan

      renunta la fotbal... rugby este un sport unde nu au intrat toti manelistii... este un sport barbatesc nu un sport unde cade atacantul in careu la juma de metru de portar si sa vaicareste de parca moare in 2 secunde...
  • +3 (5 voturi)    
    nota 10 !! (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 16:29)

    constantin [anonim]

    Bravo! Astfel de gesturi spun multe despre educatia si cultura unei tari. Ne-a dat o lectie... si noi suntem crestini..
    • -3 (3 voturi)    
      Pamfletare, ia de vezi (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 18:22)

      Arllonius [anonim] i-a raspuns lui constantin

      http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-5511721-farmecul-rapidului-costin-lazar-refuzat-penalty-asa-era-normal-nu-vrem-ajutoare-acest-gen.htm

      Asta spune multe despre educatia si cultura Romaniei, asa-i? Si, culmea, suntem crestini... Dar tu ce esti?
    • +2 (4 voturi)    
      Crestini? (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 18:53)

      Martens [utilizator] i-a raspuns lui constantin

      Ce legatura are gestul iranianului cu religia? Crezi ca din convingere religioasa a facut gestul ala? Poate ca ceilalti 21 de pe teren nu l-ar fi facut, desi sunt tot musulmani (presupun).
  • +3 (3 voturi)    
    oare ce zic : (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 17:22)

    toma [anonim]

    MARII maradona,henry,mutu,etc...
    • 0 (0 voturi)    
      aahahahaha (Miercuri, 10 februarie 2010, 14:44)

      amazing [utilizator] i-a raspuns lui toma

      marele mutu... ahahahahahaa
  • 0 (2 voturi)    
    Bravo (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 23:42)

    Cristian Botez [anonim]

    Bravo lui!
    Un gest de fair-play nu poate fi judecat decat individual! Fara nicio legatura cu poporul din care face parte sportivul, cu istoria, cu politica!
    Bravo Zadeh!
  • -2 (2 voturi)    
    fair play sau gafa ? (Duminică, 7 februarie 2010, 11:59)

    andrei [anonim]

    1)meciul s-a incheiat 2-1 pentru echipa din deplasare Steel Azin, golul victoriei marcat in min 92, dupa ce la pauza gazdele conduceau cu 1-0, oaspetii au egalat in min 60;
    2) nu stiu persana, asa ca nu inteleg in ce moment al jocului s-a petrecut faza (se arata timpul in dreapta sus), oricum ,indiferent de minut, scorul era pe muchie de cutit
    3) nu se compara cu faza lui lazar, la noi a fost circ, era 2-0 pentru rapid, cu toate ca si aici mi s-a parut a fi pasa in lateral, daca era un coechipier acolo ? O fi dat omul o chifla dar a reactionat imediat si a aratat ca 2 se tavaleau pe gazon si de aia a dat-o acolo
  • 0 (0 voturi)    
    Frate (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:36)

    coco [anonim]

    Ceea ce voi nu stiati este ca portarul este frate vitreg cu Zadeh!!!
  • 0 (0 voturi)    
    frate de la harem ! (Miercuri, 10 februarie 2010, 17:37)

    traian [anonim]

    Daca provin din acelasi harem, e normal, un tata si 2-22 mame vitrege poti sa ai 50-60 de frati si cateva mii de verisori ...
  • 0 (0 voturi)