Steaua a remizat in cel de-al doilea meci amical din cantonamentul din Antalya, in fata campioanei Austriei, Red Bull Salzburg, scor 1-1. Singurul gol al jucatorilor ros-albastri a fost marcat de Bogdan Stancu, in minutul 22.

Surdu a profitat de o greseala a adversarilor in minutul 22 si i-a pasat decisiv lui Bogdan Stancu. Golul egalizator a venit in minutul 62, cand austriecii au inscris dupa o lovitura de la colt. Noua achizitie a Stelei, Jelev a jucat doar noua minute. Bulgarul s-a accidentat si a fost nevoit sa paraseasca terenul de joc.

Echipa introdusa pe teren de Stoichita: Tataruşanu (Zapata '45), Marin, Baciu, Jelev (Tudose '9), Emeghara (Golanski '51), Szekely (Bicfalvi '61), Plesan (Tudela '78), Toja (Nastasie '83), Nicolita (Ionescu '71), Surdu (Tanase '45), Stancu (Kapetanos '45)

Acesta este al doilea amical al Stelei din turneul de pregatire din Antalya, dupa ce luni, a pierdut cu 1-0 in fata Sahtiorului lui Lucescu.