CFR Cluj a castigat cea de-a doua partida amicala din turneul de pregatire din Antalya. Ardelenii au intalnit formatia austriaca Kapfenberg, echipa pe care FC Timisoara a invins-o saptamana trecuta cu 6-1, si s-au impus cu 3-0.

Dupa o prima repriza fara schimbari pe tabela de marcaj, CFR a deschis scorul in minutul 68, prin Traore. Dupa doar un minut, centrarea lui Emil Dica este trimisa in proprie poarta de un austric si CFR conduce cu 2-0. Emil Dica isi trece numele pe lista marcatorilor in minutul 75, cand transforma o lovitura de la 11 metri obtinuta de Nei.

Andrea Mandorlini a trimis in teren urmatorul 11, potrivit site-ului oficial al formatiei ardelene:

Prima repriza: Nuno Claro, Panin, Edimar, Muresan, Alcantara, Cadu, Dubarbier, Peralta, Bud, Culio, N. Dica

Repriza secunda: Stancioiu, Panin, Alcantara, Tony, Kanyuka, Muresan, E. Dica, Dani, N. Dica. Deac, Traore

In primul amical al turneului de pregatire din Antalya, CFR Cluj i-a invins cu 3-2 pe austriacii de la Wiener Neustadt.