FC Timisoara a trecut cu brio primul test al anului 2010. Aflati in cantonament in Antalya, banatenii au trecut cu 6-1 in partida amicala cu Kapfenberger SV, echipa aflata pe locul al noualea (din zece echipe) in prima divizie din Austria. Mansour, aflat la primul meci dupa o pauza de sase luni, si-a trecut numele de doua ori pe tabela de marcaj, informeaza site-ul oficial al gruparii banatene.

Goga a deschis scorul in minutul 5, fructificand o pasa a lui Parks. Al doilea gol vine in minutul 26, atunci cand Bonfim centreaza in careu, iar Goga reia balonul in poarta austriecilor, din noua metri. Tieber marcheaza singurul gol al echipei Kapfenberger SV cu un minut inainte de pauza.

In repriza secunda, Mera trimite un lob de la aproximativ 14 metri de poarta, dupa un un-doi cu Magera, si inscrie pentru 3-1. La sase luni dupa accidentarea din partida cu Debrecen din iulie 2009, senegalezul Mansour a revenit cu o dubla in formatia banateana. Arman Karamyan a marcat ultimul gol al partidei in minutul 90, transformand un penalty obtinut de Chiacu.

Ioan Ovidiu Sabau a inceput partida cu urmatorul "11": Taborda, Bonfim, Luchin, Nibombe, Maxim, Curtean, Alexa, Ionescu, Goga, Parks, Bucur. In repriza a doua, tehnicianul banatean a optat pentru urmatorul "11": Pantilimon, Tiago Da Costa, Mera, Brezinsky, Artiom Karamyan, Chiacu, Scutaru, Bourceanu (Mansour '68), Arman Karamyan, Magera, Vazquez.