VIDEO Cupa Italiei Fiorentina - Lazio 3-2/ Mutu, decisiv pentru calificarea in semifinale

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Joi, 21 ianuarie 2010, 12:59 Sport | Fotbal

Mutu, dubla si pasa decisiva pentru Fiorentina
Fiorentina a castigat partida cu Lazio din sferturile de finala ale Cupei Italiei, scor 3-2, internationalul roman Adrian Mutu fiind din nou unul dintre pionii principali ai echipei din Florenta. Mutu a marcat de doua ori pentru Fiorentina si i-a dat o pasa decisiva lui Kroldrup pentru golul al treilea. Cu aceasta dubla, Adrian Mutu a ajuns la sapte goluri marcate in 2010 pentru Fiorentina, in cinci partide disputate.

Nemarcat, Mutu a deschis scorul din 11 metri in partida de miercuri seara dupa doar noua minute de joc. Cu un minut inainte de pauza, Mutu "a lovit din nou", invingandu-i pe romani. Lazio s-a apropiat la un singur gol, dupa golul lui Zarate (minutul 51), dar Mutu i-a pasat decisiv lui Kroldrup in minutul 59. Rocchi a inchis tabela in minutul 68, iar Fiorentina s-a impus cu 3-2.

In semifinala, Fiorentina va intalni castigatoarea din partida Inter Milano si Juventus, meci programat in 28 ianuarie.

2170 vizualizari

Revenire?!?!?!!! (Joi, 21 ianuarie 2010, 13:51)

Alex [anonim]

Ce-o fi pățit oare?.....
      nimic (Vineri, 22 ianuarie 2010, 13:18)

mi3rla [utilizator] i-a raspuns lui Alex

E simplu: Mutu da goluri cand joaca pe bani. La Nationala are alt program pitipoance, cluburi si ne mai arata ce ceas si a cumparat
  • -1 (3 voturi)
    Bun bun.. (Joi, 21 ianuarie 2010, 15:50)

Junior [anonim]

Acum sa-l vad pe Lucescu daca mai are curaj sa-l lase pe Mutu acasa.
  • -2 (2 voturi)
    Nemarcat la un penalty?!? (Joi, 21 ianuarie 2010, 17:06)

L. [anonim]

"Nemarcat, Mutu a deschis scorul din 11 metri in partida de miercuri seara dupa doar noua minute de joc"

Stau şi mă întreb şi io ca boul: cum dracu poţi face marcaj la un om care bate un 11 metri?!?
      :) (Joi, 21 ianuarie 2010, 20:03)

Flo [anonim] i-a raspuns lui L.

Nu era penalty ci era o faza cursiva in care el este gasit liber la 11 m si marcheaza !
  • -1 (1 vot)
    MUUtu (Joi, 21 ianuarie 2010, 23:36)

Vrea la nationala [anonim]

IL Muce jr., pai tu nu vezi mai baiatuleeee,Mutulica vrea la nationala.Da-i si lui telegrama data viitoare,hai te rugam noi
    Bravo, Mutu! (Vineri, 22 ianuarie 2010, 0:25)

nano2k [utilizator]

Felicitari!
    Meriti respectul nostru.
    cel mai bun marcator! (Vineri, 22 ianuarie 2010, 11:29)

dan cazacu [anonim]

daca nu va mai suferi vreo accidentare are mari sanse sa fie cel mai bun marcator din serie A in sezonul asta. trebuie sa-i recunoastem performanta in fotbal si sa-l apreciem pt asta chiar daca atitudinea lui in viata de zi cu zi este una "rebela". bravo Mutule!