Manchester United nu a reusit decat un rezultat de egalitate, scor 1-1, in partida cu Birmingham City, disputata in deplasare, contand pentru etapa cu numarul XXI din Premier League, Diavolii pierzand doua puncte importante in lupta pentru titlu. Intr-o alta disputa a zilei, Arsenal a remizat, scor 2-2, pe propria arena cu Everton.

Birmingham a deschis scorul prin Jerome, minutul 39, pentru ca salvarea echipei lui Sir Alex Ferguson sa vina din partea lui Dann, cel care a trimis in propria poarta in minutul 63.

Arsenal a fost tinuta in sah, scor 2-2, chiar pe Fly Emirates de Everton, trupa lui Arsene Wenger obtinand un punct in prelungirile meciului. Au marcat Denilson 27' si Rosicky 91', respectiv Osman 11' si Pienaar 80'.

Disputele West Ham - Wolverhampton, Liverpool - Tottenham, Hull City - Chelsea, Sunderland - Bolton, Fulham - Portsmouth, Wigan - Aston Villa si Burnley - Stoke City au fost amanate din cauza vremii nefavorabile.