Europa League: Liverpool - Unirea Urziceni/ Confruntare teribila cu Cormoranii

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 18 decembrie 2009, 11:01 Sport | Fotbal

Europa League
Foto: Uefa.com
Steven Gerrard, Fernando Torres si compania vor intalni pe Unirea Urziceni (pe 18 si 25 februarie) in 16-imile Europa League, Liverpool urmand sa-si masoara fortele cu Unirea Urziceni, campioana Romaniei. In cazul in care se vor califica, ialomitenii vor intalni invingatoarea din partida Lille - Fenerbahce. *Citeste si Liverpool, prezentare generala

Europa League, 16-imi de finala:

Hertha - Benfica

Everton - Sporting Lisabona

Lille - Fenerbahce

Twente - Werder Bremen

Standard Liege - Sazlburg

Villarreal - Wolfsburg

Hamburg - PSV

Liverpool - Unirea Urziceni

Fulham - Sahtior

Club Brugge - Valencia

Ajax Amsterdam - Juventus

Atletico Madrid - Galatasaray

Panthinaikos - AS Roma

Copenhaga - Olimpique Marseille

Athletic Bilbao - Anderlecht

Rubin Kazan - Hapoel Tel-Aviv
.


Citeste mai multe despre   























15199 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Foarte tare EL anuul asta (Vineri, 18 decembrie 2009, 11:36)

    bogdan [anonim]

    ma uit pe Urna 2....si sunt o gramada de echipe cu nume.... nu mai vorbesc de urna 1 unde majoritatea echipelor au fost prezente constante in CL.
    spre deosebire de anii precedenti....EL este mult mai tare anul asta.... noul format si implicit banii si-au spus cuvantul.

    Pentru Urziceni....o sa fie greu cu oricine ar cadea. Poate copenhaga, twente, hapoel sa fie mai accesibile (prin prisma numelui)...dar si astea au facut cateva meciuri f bune in EL.
    • 0 (2 voturi)    
      Livepool...complicat. (Vineri, 18 decembrie 2009, 14:52)

      bgd [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      Liverpool in momentul de fata nu joaca bine...de fapt nici nu cred ca va mai juca bine sezonul asta.
      Vanzarea lui Alonso a fost cea mai mare greseala pe care o puteau face. Aquilani nu numai ca vine dupa o lunga accidentare...insa se pare ca nu se poate adapta...iar Gerrard nu poate coordona jocul de unul singur. Pe de alta parte Torres e unul dintre cei mai buni atacanti din lume in momentul de fata...si poate decide jocul de unul singur. Plus ca sistemul in care joaca e mai mult defensiv...cu 2 inchizatori si un singur atacant.
      In concluzie...e rau...dar se putea si mult mai rau (Atletico, Everton, Ajax, Villareal). E mai usor sa te aperi impotriva lui Liverpool...iar daca au noroc...cine stie...
  • +1 (1 vot)    
    Adversari accesibili pt Unirea (Vineri, 18 decembrie 2009, 12:07)

    Valeriu [anonim]

    Ar fi bine sa cada cu o echipa britanica: Everton sau Fulham. Dan Petrescu cunoaste mai bine stilul britanic si ar avea o sansa in plus.
    Alte echipe mai accesibile ar fi FC Copenhaga si FC Bruges.
    • +1 (1 vot)    
      ehhh (Vineri, 18 decembrie 2009, 14:46)

      Stefan [anonim] i-a raspuns lui Valeriu

      Chiar a picat cu o echipa britanica!! :)
  • +1 (1 vot)    
    Cea mai accesibila echipa (Vineri, 18 decembrie 2009, 12:33)

    Un stelist [anonim]

    este Twente.Sa ii arate domnul Petrescu si domnul Stoica ciobanului cum se trece de asa echipa!
    Hai Unirea!
  • +1 (1 vot)    
    herta berlin ar fi acesibila (Vineri, 18 decembrie 2009, 13:30)

    dragos [anonim]

    cel mai bine pentru unirea urziceni ar fi sa cada cu herta berlin pentru ca herta e pe ultimul loc in germania si nu cred c se vor concentra foarte tare pe EL . ei incearca sa se salveze de la retrogradare in germania pentru ca sunt p ultimul loc cu doar 6 puncte si nu au o atmosfera prea buna la berlin
    • -1 (1 vot)    
      Mai bine... (Vineri, 18 decembrie 2009, 16:17)

      un dinamovist [anonim] i-a raspuns lui dragos

      ......Herta Muller!
  • +1 (1 vot)    
    tragere la sorti (Vineri, 18 decembrie 2009, 14:18)

    bogdan [anonim]

    Accesibile ar mai fi si Standard Liege, Hapoel sau Lille.
    Dar eu imi doresc sa pice cu Liverpool.
    • +3 (3 voturi)    
      S-a facut, fiule! (Vineri, 18 decembrie 2009, 14:34)

      Dumnezeu [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      Ai fost baiat cuminte asa ca ti-am indeplinit dorinta...
    • +3 (3 voturi)    
      ti s-a implinit dorinta!!! (Vineri, 18 decembrie 2009, 14:36)

      fifi [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      Super tare!!!

      Hai Unirea!
  • +2 (2 voturi)    
    vreau echipe mari ... (Vineri, 18 decembrie 2009, 14:20)

    artistul000 [utilizator]

    prefer sa vad unirea jucand numa cu echipe tari. Stiu ca echipa se va mobiliza exemplar in asemenea cazuri iar satisfactiile pot fi maxime ...
    Hai Unirea!!! Continua sa joci fotbal!!!
  • 0 (0 voturi)    
    asa! (Vineri, 18 decembrie 2009, 14:29)

    anton [anonim]

    sa vina Liverpool!
  • 0 (0 voturi)    
    Final glorios (Vineri, 18 decembrie 2009, 14:32)

    Andrei [anonim]

    Se pare ca Urziceniu va iesi in "glorie" din cupele Europene..... sau mai stii ce le rezerva viitorul... NOT.
    • 0 (0 voturi)    
      Finalul mai catre finala (Sâmbătă, 19 decembrie 2009, 16:19)

      Crapu' [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      Cu echipa completa si cu mai mult tupeu Unirea va trece de Liverpol si nu numai..
      Bafta!!
  • -1 (1 vot)    
    asa (Vineri, 18 decembrie 2009, 14:56)

    anton [anonim]

    acum sa va vad si pe stadion! sunt 25 000 de locuri in ghencea, Unirea merita un stadion arhiplin! iar Liverpool nu e in forma mare anul asta, eu zic ca cel putin meciul tur este echilibrat...important e sa trecem cu bine de primele 10 minute ;)
  • -1 (1 vot)    
    4-0 (Vineri, 18 decembrie 2009, 16:07)

    steven g [anonim]

    pentru liverpool. go reds!
    • 0 (0 voturi)    
      chiar imi doream sa pice cu Liverpool (Vineri, 18 decembrie 2009, 23:51)

      cristi radulescu [anonim] i-a raspuns lui steven g

      Meciurile se vor disputa spe sfarsitul lunii februarie. Urziceniul se va relaxa pana atunci, nu va avea meciuri serioase, in timp ce Liverpool aproape ca nu are pauza competitionala.

      Dar mai bine asa decat sa o fure de la almost no-nameuri ca Twente, Sheriff, etc.

      PS: sunt suporter Liverpool