"Noaptea salbatica a boxerului Mutu"/ Briliantul, in centrul unui scandal in Florenta

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Vineri, 11 decembrie 2009, 12:28 Sport | Fotbal

Mutu, pe prima pagina a ziarelor din Florenta
Foto: ilfirenze.it
Atacantul roman al Fiorentinei, Adrian Mutu este acuzat ca ar fi lovit cu pumnul un barbat libanez, in urma unei altercatii la o petrecere din Florenta, la ora patru dimineata. Scapat de grijile datoriei catre Chelsea, dar si de "indatoririle fotbalistice" fiind accidentat inca din noiembrie, Mutu este in centrul atentiei dupa o noua "noapte alba".

"In zorii unei dimineti de vineri de decembrie nu tot orasul doarme: invitatii VIP ai unei petreceri de la hotelul de lux Four Season din Florenta inca danseaza. Printre acele persoane este si Fenomenul Fiorentinei. Aproape de sfarsitul dansului se creeaza un grup galagios. In centrul sau e Mutu, aflat langa un alt invitat ce e cazut la pamant. A zburat cel putin un pumn acolo, astfel incat cineva a sunat la ambulanta", scrie violanews.com, citand publicatia italiana Il Firenze. 

"Politia identifica doi straini: celebrul fotbalist si un libanez care sustine ca a primit un pumn in fata. Omul de 43 de ani ajunge la Spitalul Santa Maria Nuova, de unde va fi externat peste sapte zile. In acea confuzie, care a avut loc la patru dimineata, numarul 10 violet a fost cunoscut de mai multi martori. In acest fel s-a aflat de noaptea salbatica a boxerului Mutu. Potrivit reconstituirii facute de politie, romanul l-a lovit pe libanez dupa o altercatie. Dar un pic de tensiune a jucatorului in aceasta perioada e de inteles", adauga violanes.com.

UPDATE: "Am ripostat doar pentru a ma apara. Este o proba video care demonstreaza acest lucru", a declarat Adrian Mutu, potrivit ANSA.


Citeste mai multe despre   























4125 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    none (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:16)

    alex [anonim]

    bine i-a facut..
  • +1 (3 voturi)    
    bine i-o facut (Vineri, 11 decembrie 2009, 14:42)

    jancker [anonim]

    si ce daca l-o lovit?ca doar nu s-o apucat sa-l plezneasca pe ala ,doar asa ,din senin?sigur l-o provocat cu ceva , procedeam si eu la fel...bravo lui mutu!!
  • -1 (1 vot)    
    Aiurea (Vineri, 11 decembrie 2009, 16:43)

    Bobo [anonim]

    E un fals ordinar. Nu l-a lovit.
  • +1 (3 voturi)    
    Nu e subiect sportiv! (Vineri, 11 decembrie 2009, 16:56)

    morrissey [anonim]

    Ati gresit rubrica - la Monden poate poate ar merge...

    Raspuns pt jancker:
    Ce ar fi daca toti am raspunde cu pumnul cand suntem provocati?
    • 0 (0 voturi)    
      declaratie (Vineri, 11 decembrie 2009, 17:39)

      maria [anonim] i-a raspuns lui morrissey

      Te iubesc Adrian Mutu si sunt mandra ca esti roman!
      • -1 (1 vot)    
        mda,si cu saracia sufleteasca..... (Sâmbătă, 12 decembrie 2009, 18:57)

        ardelean [anonim] i-a raspuns lui maria

        sunt convins,daca saptamana viitoare ar sta pe prima pagina a gazetelor italiene``Adi Mutu se prostitueaza seara in gara`` ,chiar si atunci ar mai avea niste eroi de suporteri in Romanika care ar striga in gura mare TE IUBIIIIIMMMMM,a tras pe nas,a baut ca o gaura,da cu pumnii in oricine nemernicul,dar tot mai are gasca de fani.Nu mai ma surprinde nimic,mi-e doar sila......
  • -1 (1 vot)    
    E trucaj!!! (Vineri, 11 decembrie 2009, 17:45)

    Pierre de Vara [anonim]

    E trucaj, domne!!!
  • +1 (3 voturi)    
    ora 4 DIMINEATA (Vineri, 11 decembrie 2009, 18:25)

    dani [anonim]

    Toti care ati comentat sunteti idioti.Intrebarea este :ce cauta un fotbalist profesionist,casatorit ,la ora 4 DIMINEATA intr-un local?
    • +2 (2 voturi)    
      cauta sfaturi (Sâmbătă, 12 decembrie 2009, 0:35)

      cipri_ [utilizator] i-a raspuns lui dani

      cauta sfaturi cum se cresc si se educa copii :-)
  • -1 (1 vot)    
    trage pe nara (Sâmbătă, 12 decembrie 2009, 5:01)

    pt maria [anonim]

    mutuleee, iti daduse libanezu faina si tu n-o platisei ca era proasta ?
  • 0 (2 voturi)    
    Romanii ca Mutu (Sâmbătă, 12 decembrie 2009, 6:42)

    anonim [anonim]

    Buni la figuri. Altceva nu stiu.
  • 0 (2 voturi)    
    Apoi (Sâmbătă, 12 decembrie 2009, 7:20)

    tacke [anonim]

    bucata asta de bolovan numai briliant nu este. Ce cauta asta noaptea printre cluburi. Dute ma joaca fotbal. Si in romania cand vine un pierde vara pe la cluburi.