FC Vaslui a ratat sansa de a trece pe primul loc in clasamentul Ligii 1 dupa ce a remizat in cea de-a 16-a etapa a Ligii 1, in fata formatiei Otelul Galati, scor 1-1. Dorinel Munteanu a obtinut un punct important in fata fostei sale echipe, golul galatenilor fiind marcat de Sarghi, jucator aflat la prima sa reusita din Liga 1.

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 4/ Sarghi reia in poarta lui Kuciak o centrare din corner si aduce Otelul in avantaj

Minutul 39/ Burdujan restabileste egalitatea dupa ce primeste o pasa perfecta de la Gerlem

Echipe de start:

FC Vaslui: Kuciak, Hugo Luz, Farkas, Zubar, Buhus, Genchev, Costin, Gerlem, Wesley, Burdujan, Temwanjera

Otelul Galati: Baotic, Carja, Costin, Sarghi, Salagean, Neagu, S. Ilie, Iorga, Paraschiv, Ibeh, Pena