FC Copenhaga si-a tinut promisiunea si a intors rezultatul din tur, invingandu-i pe cei de la CFR Cluj cu 2-0. Clujenii au inregistrat cea de-a patra infrangere consecutiva in grupele Europa League si nu mai au nicio sansa de a juca in primavara europeana. CFR va disputa ultimul meci din Europa Leauge in fata celor de la PSV Eindhoven si va parasi Grupa K de pe ultimul loc.

CFR Cluj a rezistat in prima jumatate de ora a meciului presiunii puse de FC Copenhaga, dar golul a venit inevitabil in minutul 37. Pospech il dribleaza pe Kone in jumatatea adversa, suteaza pana la Vingaard, iar Nuno Claro este invins cu un sut la coltul scurt. Golul doi vine dupa doar sase minute. Clujenii rateaza un atac dupa ce Kone si Dubarbier se incurca la o centrare a lui Culio, iar danezii pleaca pe contra-atac. N'Doye prinde un sut bun, cu pamantul, de la aproximativ 30 de metri, iar Nuno Claro nu se plaseaza bine si primeste al doilea gol la coltul scurt. Repriza secunda aduce noi pericole la poarta clujenilor, dar scorul ramane neschimbat dupa cele 90 de minute de joc.

Echipe de start:

FC Copenhaga: Wiland, Pospech, Jorgensen, Laursen, Wendt, Kvist, Hutchinson, Norregaard, Vingaard, N'Doye, Gronkjaer

Rezerve: Christiansen, Jensen, Almeida, Larsson, Kristensen, Sionko, Delaney

CFR Cluj: Nuno Claro, Tony, Cabrera, Cadu, Panin, Culio, Dani, Leao, Traore, Kone, Dubarbier

Rezerve: Peskovic, Alcantara, Borostean, Dica, Edimar, Deac, Nei