Unirea Urziceni a invins Gloria Bistrita cu 2-0 (goluri Semedo si Bilasco) si intra in grupul celor 5 echipe care conduc ierarhia in Liga 1: toate cele 5 formatii au acelasi numar de puncte - 28!

Ialomitenii au deschis scorul rapid (Semedo, minutul 8), apoi au beneficiat de avantajul unui om in plus (Lucian Sanmartean a fost eliminat in minutul 49). Cu cinci minute inaintea finalului, Bilasco a inchis tabela, la o faza in care pasa decisiva a constituit marea atractie: capitanul Galamaz, ajuns "varf", a centrat cu calcaiul, in 6 metri, de unde Bilasco doar a impins mingea in plasa.

Dan Petrescu nu a apucat finalul meciului pe banca, fiind din nou eliminat. El are insa motive de satisfactie: baietii sai au facut toate punctele si sunt pe primul loc, la egalitate de puncte cu alte 4 formatii!

1. Timisoara 28 p (28-11)

2. CFR Cluj 28 p (20-10)

3-4. Steaua, Urziceni 28p (20-11)

5. FC Vaslui 28p (23-17)