Dupa o serie de opt victorii consecutive pe banca Vasluiului, Marius Lacatus a fost invins in Ghencea, stadionul unde a cunoscut cele mai mari satisfactii din cariera. Gerlem i-a adus pe oaspeti in avantaj (23'), dar reusitele lui Kapetanos (58') si Szekely (94') au intors rezultatul, oferindu-le ros-albastrilor o victorie importanta in lupta pentru titlu.

Vezi aici meciul Live Text:

Fluier final de partida, Steaua - Vaslui 2-1

90+4' Gol Steaua! Kapetanos ii face o minge lui Szekely, iar sutul acestuia la coltul lung il invinge pe Haisan

S-au aratat patru minute de prelungire

87' Milisavljevici i-a luat locul lui Gerlem la FC Vaslui

79' Intra pe teren Plesan si iese Ovidiu Petre

78' Szekely cade in careul oaspetilor dupa un duel cu unul dintre fundasii moldoveni, centralul lasa jocul sa continue

73' A intrat pe teren Delgado si a iesit Burdujan

65' Wesley este angajat bine in interiorul careului mare, pivoteaza, dar sutul sau este blocat de apararea stelista

64' A parasit terenul Bogdan Stancu si a intrat Surdu

58' Gol Steaua! Golanski centreaza perfect, iar Kapetanos inscrie superb cu capul. Steaua - Vaslui 1-1

55' Lovitura de cap a lui Kapetanos este prinsa cu mare siguranta de Haisan

53' Burdujan centreaza, iar Gerlem rateaza interventia de la numai patru metri

53' Temwanjera scapa singur cu Zapata, dar trage slab, iar mingea se duce mult pe langa poarta

52' Centrare buna a lui Nicolita, dar Buhus respinge

51' Pavlovic si Rada sunt avertizati cu galben

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza, Steaua - Vaslui 0-1

45+1' Ovidiu Petre suteaza puternic, dar mingea este deviata de apararea oaspetilor

42' Kapetanos nu ajunge la o centrare de pe dreapta a lui Golanski

38' Buhus primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Petre Marin

32' Gerlem patrunde pe stanga, intoarce un adversar, dar sutul sau trece pe langa poarta

25' Ovidiu Petre si Kapetanos trimit, pe rand, in transversala din apropierea portii lui Haisan. Dubla ocazie pentru Steaua

23' Gol Vaslui! Apararea gazdelor iese gresit la off-side, Gerlem profita si marcheaza din postura de unu la unu cu Zapata

16' Faza combinativa a Stelei, dar balonul este respins in ultimul moment de apararea moldoveana

8' Golanski centreaza de pe dreapta, Kapetanos reia cu capul, dar Haisan retine fara emotii

4' Wesley patrunde pe centru dupa o greseala a lui Toja, dar sutul sau este respins in lateral de Zapata. Prima faza importanta a disputei apartine oaspetilor