Dinamo si Unirea Alba Iulia au oferit un spectacol jalnic, disputa din Stefan cel Mare aratand in putine momente ca una de nivelul primei ligi de fotbal a tarii. Reusitele lui Claudiu Niculescu (3') si Marius Niculae (84') au stabilit invingatoarea, cele doua formatii avand in multe momente reale probleme in a reusi cateva pase consecutive.

Vezi aici desfasurarea meciului:

Fluier final de partida, Dinamo - Alba Iulia 2-0

91' Torje este blocat de Rotaru, o jumatate de ocazie pentru gazde

85' A intrat pe teren N'Doye, cel care l-a inlocuit pe Zicu

84' Gol Dinamo! Marius Niculae inscrie cu capul dupa o centrare perfecta a lui Torje

78' Zicu ii paseaza superb lui Diabate, dar sutul in forta al acestuia trece pe langa poarta lui Rotaru

75' Iese de pe teren Vitinha si intra Bucurica

Se joaca mai mult la intamplare, fara faze de poarta

67' Paraseste terenul Grozav si intra Verdes la oaspeti

66' Marius Niculea scapa pe partea dreapta, intoarce doi adversari, dar se complica si faza se stinge

61' Rus vede cartonasul galben

56' Marius Niculae l-a inlocuit pe Andrei Cristea. Schimbare post pe post la Dinamo

53' A parasit terenul Balan si a intrat Costea la Alba Iulia

50' Faza cursiva a gazdelor, mingea ajunge la Torje, iar sutul acestuia de la 11 metri este respins in bara de portarul Rotaru. Ocazie imensa pentru Dinamo

46' A intrat pe teren Rus in locul lui Kone, prima schimbare de jucatori la Dinamo

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza, Dinamo - Unirea 1-0

45' Florin Dan vede cartonasul galben

41' Kone este avertizat

35' Olah trimite puternic de la aproximativ 26 de metri, dar balonul ocoleste spatiul portii lui Dolha

32' Poverlovici primeste cartonasul galben

24' Diabate suteaza din unghi, lateral stanga, dar mingea trece peste poarta lui Rotaru

20' Fault dur al lui Torje la centrul terenului, centralul nu dicteaza insa nimic.

19' Actiune a oaspetilor, Grozav suteaza, dar balonul trece putin pe langa poarta lui Dolha. Ocazie imensa pentru Unirea

13' Faza cursiva a gazdelor, mingea ajunge la Cristea, iar atacantul dinamovist trimite in bara transversala din alunecare

Dinamo domina usor disputa, dar fara ocazii semnificative

3'Gol Dinamo! Claudiu Niculescu este faultat in apropierea liniei careului mare, iar lovitura libera obtinuta este transformata cu mare precizie de acelasi jucator. Dinamo - Alba Iulia 1-0

A inceput partida

Dinamo: Dolha - Scarlatache, L. Goian, Moti, Diabate - Torje, Bostina, D. Kone, Zicu - A. Cristea, Cl. Niculescu

Rezerve: Curca, Niculae, Rus, Molinero, Ad. Cristea, N'Doye, Tamas

Alba Iulia: G. Rotaru - I. Balan, Poverlovici, Vujadinovici, Vitinha - Fl. Dan, Dilbea, Olah, Cristea - G. Grozav, Veljovici

Rezerve: Lasc, S. Radoi, Verdes, Sg. Costea, Bonacin, Bucurica, N. Varga.