Campioana Unirea Urziceni s-a impus cu 2-1 pe terenul celor de la International Curtea de Arges, in cea de-a 14-a etapa a Ligii 1. Ialomitenii au inscris ambele goluri in prima repriza, argesenii reusind sa inscrie in repriza secunda, avand ocazia pe finalul partidei de a obtine un punct din aceasta intalnire.

Prin aceasta victorie, ialomitenii si-au creat un moral bun pentru returul din Liga Campionilor de marti, cu Sevilla.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

International Curtea de Arges - Unirea Urziceni 1-2

0-1, min. 21/ Cu spatele la poarta, Izvoranu incearca o degajare a balonului din marginea careului mic, dar sutul este slab si balonul ajunge pana la Bilasco. Ialomiteanul preia si sutreaza cu dreptul la coltul scurt.

0-2, min. 39/ Sorin Frunza suteaza puternic dintr-o lovitura libera, balonul este usor deviat iar portarul Popa respinge in fata. Onofras este pe faza si inscrie pentru 2-0.

1-2, min. 52/Voiculet primeste balonul la aproximativ 30 de metri si fara preluare trimite un sut sub transversala lui Arlauskis.

Echipe de start:

International: Popa, Bacila, Neagu, Viera, Izvoranu, Ratiu, Matei, Lazar, Vezan, Voiculet, Zagrean

Urziceni: Arlauskis, Maftei, Galamaz, Mehmedovic, Bordeanu, Semedo, Paduretu, Gomez, Frunza, Bilasco, Onofras