Dumitru Dragomir: "Mircea Sandu are cancer si face chimioterapie"

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Luni, 9 noiembrie 2009, 11:00 Sport | Fotbal

Presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir a confirmat intr-un interviu pentru Evenimentul Zilei faptul ca Mircea Sandu este bolnav de cancer, face chimioterapie, dar in ciuda bolii sale, seful FRF nu va renunta la candidatura unui nou mandat: "Sandu trebuie sa candideze la federatie, va castiga. E bine pentru sanatatea lui".

"Nasul e cel mai mare conducator din istoria Federatiei Romane de Fotbal. E bolnav saracu', face chimioterapie. A fumat de a rupt pamantul cate doua pachete pe zi, a tras si sprituri. I-a rezistat organismul foarte bine. I-am zis sa fie tare, orice se intampla. Au murit marii tari ai Rusiei sau Ginghis Han, Napoleon, Bismark, nu noi sa murim!", a declarat seful LPF pentru evz.ro.

"Are cancer si el recunoaste asta! Nu se ascunde. Nu e cancer la colon, e vorba despre altceva. Sandu trebuie sa candideze la federatie, va castiga. E bine pentru sanatatea lui. Daca n-ar concura, ar fi deranj, pentru ca insatisfactia omoara organismul. Gica Popescu nu-l poate bate nici acum. N-are experienta. Ii trebuie doi-trei ani ca sa invete, asa cum a facut Lupescu. Peste patru ani, Lupescu va fi seful FRF", a adaugat Dumitru Dragomir. 


Citeste mai multe despre   























5372 vizualizari

  • +1 (13 voturi)    
    In sfarsit....(DACA e adevarat!!!) (Luni, 9 noiembrie 2009, 11:21)

    fan [anonim]

    ...o veste buna pentru suporterii fotbalului.
    Asa se incepe o saptamana!

    (PS _ daca nu-i colon, cu atat mai bine....curge mai repede: cateva luni.)
    • -2 (8 voturi)    
      Esti un monstru! (Luni, 9 noiembrie 2009, 13:21)

      Ioan [anonim] i-a raspuns lui fan

      Nu pot sa cred...
      Uman vorbind, consider cea mai mare monstruozitate citita in ultimul timp.
      Ma rog sa iti dea al de sus si tie un cancer, fie el si de colon, sa vezi ce inseamna.
      Doamne, in ce natie bolnava m-am putut naste!
      • +1 (3 voturi)    
        Mda (Marţi, 10 noiembrie 2009, 9:14)

        xyz [anonim] i-a raspuns lui Ioan

        Si presupun ca tu te crezi mai breaz, nu?

        "Ma rog sa iti dea al de sus si tie un cancer"
      • 0 (0 voturi)    
        aha... (Marţi, 10 noiembrie 2009, 10:03)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Ioan

        cum e proverbul ala:" ce tie nu-ti place altuia nu-i face"...
        ii spui sa moara... il blestemi, nu esti cu nimic mai bun ca el,,, dimpotriva esti mai rau...
        el are un motiv sa-l urasca pe mirea sandu, tu nu ai un motiv sa-l urasti pe el...
    • -3 (3 voturi)    
      ? (Luni, 9 noiembrie 2009, 16:31)

      maxi rodrigues [utilizator] i-a raspuns lui fan

      Nu sunt fanul lui M. Sandu, nici pe departe, dar sa te bucuri de boala grava a unui om, asta nici macar nu poate fi comentata.

      Ma mira ca Hotnews da drumul la comentariile astea pline de ura. Bai, fan, ti-a facut tie personal ceva M. Sandu? S-a dus fotbalul de rapa, bine, de acord, dar el e singurul vinovat pentru asta?

      Cum poti fi atant de inuman incat sa te bucure posibila moarte a unui om? Daca ar fi fost vreunul din parintii tai, si vreun vecin de-al lor s-ar bucura si ti-ar arata asta, cum crezi ca te-ai simti? Nu stiu cum altfel sa-ti explic ca sa intelegi stupizenia pe care ai scris-o.

      Si astept minusurile de la tine si de la cei ca tine, pentru ca nu sunteti altceva decat niste minusuri.
  • +9 (11 voturi)    
    Imposibil (Luni, 9 noiembrie 2009, 11:22)

    Weather [utilizator]

    Bine dar Sandu insusi e cancerul fotbalului romanesc.Cum sa se imbolnaveasca el insusi de cancer?
    • -5 (5 voturi)    
      mitocanul (Luni, 9 noiembrie 2009, 13:21)

      tepes [anonim] i-a raspuns lui Weather

      Cum poti vorbi nesimtitule asa despre un om bolnav,nu judeca sa nu fi judecat.
      • 0 (0 voturi)    
        simplu... (Marţi, 10 noiembrie 2009, 9:26)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui tepes

        cum zic oamenii religiosi (desi nu am nici o treba cu ei) : "L-a pedepsit Dumnezeu"

        si ca fapt divers nu ne bucuram ca el moare, ne bucuram ca scapam de el de la conducerea FRF... lucru care in alte conditii nu prea e posibil...
  • +4 (6 voturi)    
    Afirmatie (Luni, 9 noiembrie 2009, 11:39)

    victor [anonim]

    Fumatorii inraiti si bautorii, fac cancer pulmonar .
  • +5 (7 voturi)    
    Pana la urma (Luni, 9 noiembrie 2009, 11:41)

    AfterD [anonim]

    Pana la urma au ajuns la destinatie toate "urarile de bine" de la milioane de microbisti .

    Watch out Mitica, you're next ! :)
  • +6 (8 voturi)    
    ceata (Luni, 9 noiembrie 2009, 11:50)

    Mazeta [utilizator]

    Nu-i inteleg pe oamenii astia, accepta sa paraseasca o functie doar cu picioarele inainte. Stiti intrebarea aia: ce ai face daca ai afla ca mai ai 1an de trait? iata ca unii prefera sa conduca o federatie de fotbal.. ciudat..
  • +4 (6 voturi)    
    un adevarat patriot (Luni, 9 noiembrie 2009, 12:01)

    cipri_ [utilizator]

    ati vazut cat de mult tine sandu la fotbalul romanesc? Nici boala nici cancerul nu-l opreste pe Sandu sa se sacrifice pentru fotbalul romanesc. Fotbalul romanesc e acum in criza, cum ar putea el sa-l lase la greu? :-)))

    Se pare ca de unele personaje in romania numai moartea ne scapa.
  • +1 (1 vot)    
    Functioterapia (Luni, 9 noiembrie 2009, 13:26)

    Leon [anonim]

    Dragomir tocmai si-a depus candidatura la Premiul Nobel pentru medicina. Conceptul de functioterapie pe care-l propune el e revolutionar. Ai cancer, ti se da o functie grasa si scapi.

    Ma loveste asa o banuiala: Nu cumva cunosteau si liberalii acest concept (Dragomir s-0 fi scapat la un moment dat pe cind erau coledzi), si Olteanu saracul nu stie?
  • -3 (5 voturi)    
    Bravo natiune !!! (Luni, 9 noiembrie 2009, 14:00)

    doxygen [anonim]

    6 comentarii, 6 "pareri de bine" pentru faptul ca omul are cancer. Bravo "romani"! va meritati soarta.
  • +1 (3 voturi)    
    terapie pentru fotbalul romanesc. (Luni, 9 noiembrie 2009, 14:56)

    Cornel [anonim]

    E bine pentru sanatatea lui. E rau pentru sanatatea fotbalului romanesc. Ce ar trebui sa primeze ? Nu, nu-mi spuneti ! Sanatatea nasului, fireste ! Daca el isi prelungeste viata cu chemioterapie, ce terapie ar fi potrivita pentru federatie ?
  • +2 (4 voturi)    
    Multra sanatate (Luni, 9 noiembrie 2009, 15:39)

    Popa Ovidiu [anonim]

    Personal ii doresc domnului Mircea Sandu multa sanatate si sper sa traiasca macar cat Gica Petrescu.

    Osingura intrebare am: Cum va putea un om bolnav sa conduca o federatie?

    Repet inca o data: Sincere urari de sanatate .
    • -3 (3 voturi)    
      Dureros (Luni, 9 noiembrie 2009, 19:09)

      Asahyn [anonim] i-a raspuns lui Popa Ovidiu

      Doamne cat de tembel sa fi sa te bucuri de boala altei persoane - va doresc la toti cei fericiti din acest punct de vedere sa va imbolnaviti si voi sa vedem atunci ce simtiti si zambetul de pe chipul vostru!
      • 0 (0 voturi)    
        sunt 2 problem e aici.. (Marţi, 10 noiembrie 2009, 9:31)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Asahyn

        1 - eu oricum nu vreau sa traiesc prea mult, nu dealta da o sa ajung sa uit cum ma chema si prefer sa fiu intr-un cosciug decat sa fiu un zombie...
        2 - eu , poate am dezamagit niste oameni, dar in orice caz sunt foarte sigur ca numarul lor nu depaseste 100... mircea sandu a dezamagit (ca sa nu zic infuriat) minim 3 milioane de oameni... nu se compara...

        PS: tu cu urarile de bine la ceilalti care fac urari de bine la adresa nasului, nu intri in aceeasi oala? a celor care blesteama si trebuie sa se imbolnaveasca si ei???