VIDEO Decizie ciudata a arbitrului in partida Chelsea - Manchester United

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Luni, 9 noiembrie 2009, 10:18 Sport | Fotbal

Drogba - avertizat pentru ca a fost faultat
Cand ai o reputatie de om prefacut cu greu mai poti sa ii faci pe ceilalti sa creada ca de data asta chiar ai dreptate. In fata acestei situatii a fost pus Didier Drogba, in meciul pe care Chelsea l-a castigat cu 1-0 in fata campioanei Manchester United. John Terry a marcat unicul gol al partidei in minutul 76, dar arbitrul Martin Atkinson a fost personajul principal cu doua minute inainte de faza golului, cand a luat o decizie cel putin surprinzatoare.

Jonny Evans a avut o intrare criminala la Drogba, aplicandu-i ivorianului o lovitura de picior direct in piept. Arbitrul partidei l-a lasat pe Drogba sa se vaite pe teren, dupa care i-a dat un cartonas galben pentru simulare. Singurul care a parut ca se amuza din acest incident a fost Vidic, surprins de camerele de filmat cu un zambet pe buze.

3159 vizualizari

FOTBALUL (Luni, 9 noiembrie 2009, 11:24)

NICOLESCU [anonim]

ACESTI ASA ZISI FOTBALISTI, CA DOBITOCUL CARE I-A FACUT ASTA LUI D.DROGBA AR TREBUI SCOSI DIN VIATA SPORTIVA PE VECI.
  • -1 (1 vot)
    Drogba... (Luni, 9 noiembrie 2009, 12:01)

bgd [anonim]

Mare fotbalist....urat caracter... Ar trebui sa joace in Italia nu in Anglia.
    E ca in povestea cu ciobanu` si cu lupu`... (Luni, 9 noiembrie 2009, 19:10)

martianu [utilizator]

Cica era odata un cioban care se tinea de sotii. Venea de-afuga prin sat tipand "lupii, lupii imi ataca stana!!". Taranii se inarmau si veneau intr-un suflet sa-i salveze oile ciobanului. Cand ajungeau la stana, ciobanu radea de ei, ca defapt nu era nici un lup. Pana cand intr-o zi, lupul chiar a venit, ciobanu s-a dus in sat dupa ajutor, dar nu l-a mai ajutat nimeni, si uite-asa a ramas ciobanu fara oi.