Gaz Metan Medias se impune in ultimele minute in fata Politehnicii Iasi, in cea de-a 13-a etapa a Ligii 1, scor 2-1. Condusi inca din minutul 11 si cu un om in minus dupa o jumatate de ora de joc (eliminarea lui Bratu), moldovenii au fost aproape de a obtine un punct in deplasare dupa ce Miclea a egalat. Dar o gafa a defensivei iesene pe finalul partidei lasa echipa lui Grigoras pe locul 14 in campionat, la limita "zonei periculoase" a clasamentului.

Gaz Metan Medias - Politehnica Iasi 2-1

Cum s-au marcat golurile:

1-0/ Min. 11: Silvasan deschie scorul fructificand o pasa de la Dudita. Medieseanul trimite pe jos, fara ca portarul iesenilor sa poata evita golul.

1-1/ Min. 45: O gafa in defensiva medieseana ii permite lui Miclea sa egaleze cu un sut de la aproximativ 16 metri

2-1/ Min. 87: Hoban a profitat de o iesire neinspirata a lui Branet si dupa ce a driblat doi adversari a inscris in poarta goala, aducand victoria echipei sale.

Echipe de start:

Gaz Metan: Buchta, Buzean, Lazar, Markovic, Hoban, Parvulescu, Dudita, Todea, Kubala, A. Munteanu, Silvasan

Poli Iasi: Branet, Straton, L. Munteanu, Ad. Ilie, Costache, Miclea, Barladeanu, Mihajlov, Bujor, Balba, Cr. Bratu