Champions League

Urziceni - Rangers 1-1/ E mult, e putin?

de A.S.     HotNews.ro
Miercuri, 4 noiembrie 2009, 21:18 Sport | Fotbal

Dan Petrescu, optimist dupa tragerea la sorti
Foto: HotNews.ro
Marius Onofras a salvat Unirea de la o infrangere traumatizanta, egaland in minutul 88 cu un sut senzational din 30 de metri. Scotienii tocmai deschisesera scorul si se pregateau sa isi savureze succesul-revansa, dupa acel 1-4 de pe Ibrox.

"Cand egalezi in minutul 88, trebuie sa fii multumit... Dar daca ma uit la cate ocazii am avut, cat de bine am jucat, meritam mult mai mult... Cine stie, prea ne-au intrat toate la Glasgow, si nu ne-au mai intrat aici!" - Dan Petrescu, antrenor Unirea Urziceni.

"Status quo" in grupa dupa jocurile de miercuri, pentru ca si in celalalt joc al grupei s-a inregistrat remiza: Sevilla - Stuttgart 1-1.

GRUPA G:
Unirea Urziceni - Glasgow Rangers 1-1
Onofras 88 - McCulloch 77
FC Sevilla - VfB Stuttgart 1-1
Navas 14 - Kuzmanovici 79

Clasament:
1. Sevilla 10p
2. Urziceni 5p
3. Stuttgart 3p
4. Rangers 2p

Urmatoarea etapa (24 noiembrie)
Urziceni - Sevilla
Rangers - Stuttgart


Citeste mai multe despre   



















11292 vizualizari

  • -1 (1 vot)    
    fara (Miercuri, 4 noiembrie 2009, 21:49)

    uhu [anonim]

    Unde se poate vedea normal?.Pe TVR1 nu am sonor.Daca ar fi singura problema in rom.....
  • -1 (1 vot)    
    live (Miercuri, 4 noiembrie 2009, 21:56)

    live [anonim]

    http://www.ustream.tv/channel-popup/sportstreaming
  • -1 (1 vot)    
    unirea (Miercuri, 4 noiembrie 2009, 22:23)

    moroes [utilizator]

    http://www.ustream.tv/channel/gsptvmeciuri
  • -1 (1 vot)    
    help - live (Miercuri, 4 noiembrie 2009, 22:36)

    Dennis Lopataru [utilizator]

    Nu pot sa vad stream-ul pe win7. Am bagat ultima versiune de sopcast pe ie8 dar imi da crash...solutii?
    • -5 (5 voturi)    
      pinguinul (Miercuri, 4 noiembrie 2009, 23:25)

      Gelu [anonim] i-a raspuns lui Dennis Lopataru

      solutia cea mai buna: treci pe Linux...
      windows e doar ca sa te jumuleasca de bani
      • -1 (1 vot)    
        haha (Miercuri, 4 noiembrie 2009, 23:55)

        mircea [anonim] i-a raspuns lui Gelu

        Asa e! treci pe Linux si da shutdown :))
        Asa se mai trezesc linuxisti sa vorbeasca fara rost...Daca spuneai sa treaca pe FireFox mai intelegeam....dar asa se vede ca esti doar un linux-ist frustrat!!!
  • +2 (2 voturi)    
    cata risipa (Miercuri, 4 noiembrie 2009, 23:22)

    Radu [anonim]

    E 0-1 pentru Scotieni! Cata risipa de energie si lipsa de concentrare la Unirea Urzicieni.
    • -1 (1 vot)    
      gol glasgow (Miercuri, 4 noiembrie 2009, 23:38)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui Radu

      din offside. super gol unirea gg
      • -1 (1 vot)    
        Unde offside (Miercuri, 4 noiembrie 2009, 23:55)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui Ghita

        hahalero????
        • -1 (1 vot)    
          vorbeam de golul lui glasgow (Joi, 5 noiembrie 2009, 9:17)

          Ghita [anonim] i-a raspuns lui Cristi

          citeste tot inclusiv titlul msg
  • -1 (1 vot)    
    bravo (Miercuri, 4 noiembrie 2009, 23:40)

    tsunami [utilizator]

    bravo dane
  • -1 (1 vot)    
    statistica (Joi, 5 noiembrie 2009, 0:30)

    ws [anonim]

    am citit statistica meciului. cam la fel si urziceni si rangers. urziceni a avut mai multe ocazii, dar glasgow a avut ocaziile mai mari. posesie egala. cornere, faulturi, offside-uri la fel.

    poate cineva sa imi explice atunci de ce unii zic ca unirea merita sa castige?

    a fost un meci corect, cu un scor corect.

    regards,
    ws
    • 0 (2 voturi)    
      Hough? (Joi, 5 noiembrie 2009, 9:07)

      maxi rodrigues [utilizator] i-a raspuns lui ws

      Nu esti tu ala care zicea ca Dinamo merita sa castige la Fenerbahce acasa?

      M-a frapat de atunci cat de obiectiv esti.

      Si de data asta, la fel.

      Sa traiesti.
  • -2 (4 voturi)    
    sudistul (Joi, 5 noiembrie 2009, 0:57)

    vvv [anonim]

    dan petrescu e sudistul nostru tipic. mic la stat, canepiu la par. muncitor, destept si fara fitze.
    • +1 (3 voturi)    
      Ai uitat ceva (Joi, 5 noiembrie 2009, 3:23)

      muciflenduri constantin [anonim] i-a raspuns lui vvv

      Sudistul tipic e mai degraba tuciuriu, iar petrescu desi nu e alba ca zapada, e ceva mai spalacit. Poate parintii or fi mai din nord?
    • +2 (4 voturi)    
      Fitze (Joi, 5 noiembrie 2009, 3:25)

      Cornel [anonim] i-a raspuns lui vvv

      Unde ai vazut tu sudist fara fitze?
      • +1 (1 vot)    
        generalizezi (Joi, 5 noiembrie 2009, 8:45)

        Nae [anonim] i-a raspuns lui Cornel

        Generalizezi aiurea . Am cunoscut si moldoveni si transilvaneni oameni de treaba sau jigodii, destepti sau prosti. Fitzosii de care vorbesti ies in evidenta intradevar si sunt dispretuiti de toata lumea (inclusiv de cei din sud).
  • 0 (2 voturi)    
    Si-au depasit conditia deja (Joi, 5 noiembrie 2009, 8:10)

    Adrian [anonim]

    De 3 meciuri au o atitudine pe care eu nu o recunosc ca fiind romaneasca. Vad ca nu e o intamplare jocul asta care nu semana deloc cu miscarea de glezne in ritm de manele pe care o practica echipele de "traditie" din Romania si pe care ii bat turcii de-i asculta cu urechea. Din punctul meu de vedere echipa asta merita toata admiratia si respectul nostru. Sa vedem diseara, sunt foarte curios ce se va intampla.
  • 0 (2 voturi)    
    ce sa zic... (Joi, 5 noiembrie 2009, 9:16)

    liviu_ [utilizator]

    singura echipa care chiar are sanse sa treaca mai departe...
    ca in grupele uefa nu prea mai are nimeni...

    felicitari, era mai buna o victorie , dar bine si asa...
    urziceniul au sanse la locu 3 si, de ce nu, chiar la locul 2 !
  • 0 (0 voturi)    
    E mult, e putin... (Joi, 5 noiembrie 2009, 13:45)

    Marcel [anonim]

    E putin.
  • 0 (0 voturi)    
    felicitari (Joi, 5 noiembrie 2009, 15:19)

    d_ecebal1254758727935 [utilizator]

    felicitari pentru o echipa europeana...felicitari conducerii,antrenorului si patronului...bravo dan petrescu,sunt mandru ca sunt roman...cu uo ca dumneavoastra,nu imu este rusine ca sunt roman...mult succes in primavara europeana...!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Sunt singurul.... (Joi, 5 noiembrie 2009, 16:34)

    Laur [anonim]

    ...care a observat comentariul idiot de la TVR al lui Ilie Dumitrescu si al celuilalt tip (imi scapa numele acum)? Sincer, mi-e dor de comentariile de la Pro TV din anii trecuti... Nu pot aduce niste comentatori normali oare?
    • 0 (0 voturi)    
      eu sunt (Joi, 5 noiembrie 2009, 17:45)

      narcis selaru [anonim] i-a raspuns lui Laur

      ...cel care a comentat...imi cer scuze pt comentariu si pt ca am adus un co-comentator care s-a bucurat "nespus" la golul urziceniului...mea culpa...:-) lasand gluma la o parte ai dreptate...protv e greu de egalat!!!