Liga 1: Rapid - Otelul 3-0/ Exista viata si dupa Hizo

Duminică, 1 noiembrie 2009, 19:53 Sport | Fotbal

Rapidul a castigat cu 3-0 partida cu Otelul, prima dupa plecarea lui Viorel Hizo de la echipa giulesteana. Au marcat Ionita, minutul 39, Grigorie, minutul 68, si Herea, minutul 83 din penalti, pentru linistea lui George Copos si pentru trei puncte mari obtinute de feroviari.

Cum s-au marcat golurile:

83' Herea transforma cu siguranta o lovitura de la 11 metri
68' Grigorie inscrie superb cu o lovitura de cap de la aproximativ 12 metri, centrarea i-a apartinut lui Bozovici
39' Ionita il executa pe Kolev cu un sut sub bara de la sapte metri

Echipe:

Rapid: 33. Bornescu, 19. Bozovici, 23. M. Constantin, 32. Ad. Iencsi, 2. Ferreira, 10. Herea, 15. C. Lazar, 6. Matici, 30. Spadacio, 20. St. Grigorie, 11. Al. Ionita

Otelul: 12. Kolev, 3. Ripa, 16. Sarghi, 6. Patras, 18. Sg. Costin, 7. L. Iorga, 29. Giurgiu, 23. Salagean, 26. Neagu, 30. G. Paraschiv, 27. Pena