Liga 1: Alba Iulia - CFR 1-1/ Stopati in minutul 90

Duminică, 1 noiembrie 2009, 15:56 Sport | Fotbal

CFR Cluj a revenit pe prima pozitie a ierarhiei din Liga 1 dupa remiza, scor 1-1, obtinuta pe terenul Unirii Alba Iulia. Traore a deschis scorul cu calcaiul in minutul 57, pentru ca gazdele sa obtina un punct nesperat in minutul 90, atunci cand Dilbea a prins un sut de exceptie de la aproximativ 30 de metri. Clujenii pierd doua puncte mari in lupta pentru titlu, in timp ce Unirea ramane in continuare pe un loc retrogradabil.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 57 - faza prelungita de atac a clujenilor, mingea este recentrata in fata portii, iar Traore impinge balonul in poarta cu calcaiul

Minutul 90: Gazdele obtin un punct nesperat dupa o executie superba a lui Dilbea (sut de la aproximativ 30 de metri)

Echipe:

Alba Iulia: 38. Rotaru, 22. Vitinha, 13. Vujadinovici, 16. Bonacin, 6. S. Rădoi, 8. N. Varga, 5. Dilbea, 24. , 14. C. Cristea, 18. Veljovici, 7. G. Grozav

CFR: 1. Nuno Claro, 2. Tony, 20. Cadu, 15. Alcantara, 4. Panin, 19. Culio, 6. G. Muresan, 8. Peralta, 77. Deac, 9. L. Traore, 32. Nei.

1009 vizualizari

• -2 (2 voturi)
    albanezi nesimtiti (Duminică, 1 noiembrie 2009, 16:08)

metronom [utilizator]

Muri, nu-i mai ajuta cu jucatori pe toti nesimtitii. Vitinha si Veljovic trebuie luati urgent de acolo!!!
      oare cine e mai nesimtit? (Duminică, 1 noiembrie 2009, 22:12)

cld [utilizator] i-a raspuns lui metronom

eu cred ca nesimtit esti tu, mai .... sughi bughi.
      Care-i problema ta? Cum nu va lasa cineva sa castigati, cum sunt nesimtiti? Ce sa inteleaga lumea? Ca numai asa castigati? Daca se lasa adversarul batut?
      Mi-e scarba de tine si de mentalitatea ta.
    Pentru metronom (Duminică, 1 noiembrie 2009, 18:20)