CFR Cluj a revenit pe prima pozitie a ierarhiei din Liga 1 dupa remiza, scor 1-1, obtinuta pe terenul Unirii Alba Iulia. Traore a deschis scorul cu calcaiul in minutul 57, pentru ca gazdele sa obtina un punct nesperat in minutul 90, atunci cand Dilbea a prins un sut de exceptie de la aproximativ 30 de metri. Clujenii pierd doua puncte mari in lupta pentru titlu, in timp ce Unirea ramane in continuare pe un loc retrogradabil.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 57 - faza prelungita de atac a clujenilor, mingea este recentrata in fata portii, iar Traore impinge balonul in poarta cu calcaiul

Minutul 90: Gazdele obtin un punct nesperat dupa o executie superba a lui Dilbea (sut de la aproximativ 30 de metri)

Echipe:

Alba Iulia: 38. Rotaru, 22. Vitinha, 13. Vujadinovici, 16. Bonacin, 6. S. Rădoi, 8. N. Varga, 5. Dilbea, 24. , 14. C. Cristea, 18. Veljovici, 7. G. Grozav

CFR: 1. Nuno Claro, 2. Tony, 20. Cadu, 15. Alcantara, 4. Panin, 19. Culio, 6. G. Muresan, 8. Peralta, 77. Deac, 9. L. Traore, 32. Nei.