Campioana Urziceni reuseste sa castige dramatic pe propriul teren impotriva Craiovei, scor 3-2, echipa pregatita de Dan Petrescu impunandu-se gratie unei reusite a lui Marius Bilasco din minutul 92! Ialomitenii au condus in doua randuri (Frunza a reusit o dubla in minutele 26 si 59), dar oltenii au revenit de fiecare data prin Mihai Costea (54') si Wobay (69').

"Daca vrem arbitri straini, atunci sa avem arbitri straini, nu de-astia care nu arbitreaza pe nicaieri. Nu am cerut noi brigada din strainatate, am fost de acord, dar ce e asta, o razbunare a celor din fruntea arbitrajului? Oriehov are un singur joc la care a oficiat in acest sezon! Nu se poate asa ceva. Meciul a fost la discretia noastra, am evoluat bine si ma asteptam sa spargem la un moment dat ghinionul pe care l-am tot avut!" - Mihai Stoica (Fanatik Show).

"A fost un joc frumos, cu faze de poarta, cu ocazii, dar s-a demonstrat si azi ca nu mereu fotbalul e drept. Daca se termina egal, cred ca ar fi fost echitabil, asa nu sunt de acord cu rezultatul. Am dominat jocul, l-am controlat, am vrut foarte mult un rezultat bun. La 2-2 am avut bara, daca dadeam atunci gol am fi castigat. Posesia noastra a fost mai buna, Trica putea decide partida daca inscria la lovitura libera din minutul 78" - Eugen Neagoe, antrenor Craiova.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Vezi aici meciul Live Text:

Fluier final de partida, Unirea - Craiova 3-2

90+2' Gol Unirea! Tibi Balan centreaza dintr-o lovitura libera, iar Bilasco inscrie cu capul profitand de o iesire gresita a lui Merlier

86' Merlier intervine salutar la un sut al lui Dacian Varga dupa o lovitura libera indirecta pentru gazde

85' Bilasco trimite din intoarcere, mingea trece peste poarta lui Merlier. Inca o ocazie pentru Unirea

82' Intra pe teren Onofras in locul lui Sorin Frunza

81' Biasco deviaza cu capul, mingea sterge transversala portii lui Merlier

78' Trica trimite in bara dintr-o lovitura libera de la 17 metri, ocazie imensa pentru Craiova

76' A intrat Bilasco in locul lui Danalache

69' Gol Craiova! Dina prelungeste o minge pana la Wobay, atacantul oltenilor preia pe piept, suteaza din voleu si il invinge pe Arlauskis. Urziceni - Craiova 2-2

66' Tibi Balan trimite cu stangul de la 16 metri, mingea se duce peste poarta lui Merlier

64' Intra Dina si iese Dilevski la Universitatea Craiova

61' Trica trimite cu capul pe langa poarta lui Arlauskis

59' Gol Urziceni! Tibi Balan centreaza, Frunza vine din linia a doua si inscrie cu un sut de la sase metri pe langa Merlier. Urziceni - Craiova 2-1

58' Trica primeste cartonasul galben dupa o intrare intarziata

54' Gol Craiova! Soava centreaza, Trica ii paseaza cu pieptul lui Mihai Costea, iar atacantul Craiovei il executa pe Arlauskis cu un sut la coltul lung. Urziceni - Craiova 1-1

48' Nicu intra in locul lui Bruno Fernandes (accidentat)

46' Intra Trica si Wobay in locul lui Barboianu si Rose la Universitatea Craiova

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza, Unirea - Craiova 1-0

38' Cursa superba a lui Danalache pe stanga, centreaza, dar Soava respinge de la 6 metri din fata lui Frunza. Ocazie mare pentru Unirea

36' Acelasi Tibi Balan trage de la 25 de metri, Merlier retine

35' Tibi Balan trimite un lob de la mare distanta, mingea ocoleste spatiul portii lui Merlier. Faza frumoasa a mijlocasului gazdelor

33' Brandan vede cartonasul galben dupa ce a sutat dupa fluierul arbitrului

31' Maftei intervine salutar la o actiune periculoasa a oltenilor

26' Gol Unirea! Varga intoarce un adversar, ii paseaza lui Frunza, iar acesta trimite cu latul, pe jos, la coltul lung. Urziceni - Craiova 1-0

24' Soava deviaza in ultimul moment o minge din fata lui Frunza

23' Ricardo suteaza puternic de la 28 de metri, lateral stanga, dar Merlier retine cu siguranta

20' Arlauskis iese la marginea careului mare pentru a-l bloca pe Rose

18' Danalache trece aproape de o minge centrata la limita off-side-ului, ocazie importanta pentru Unirea

16' Ricardo primeste galben dupa ce il faulteaza pe Florin Costea. Atacantul oltean primeste ingrijiri medicale

14' Frunza incearca sa-l angajeze pe Danalache, dar ialomiteanul nu ajunge la minge

8' Barboianu vede cartonasul galben dupa un fault dur

8' Mihai Costea suteaza, Arlauskis retine fara emotii