Astra a remizat pe propriul teren, scor 1-1, impotriva Ceahlaului, la debutul pe banca tehnica a ploiestenilor al lui Gheorghe Multescu. Au marcat Liviu Ganea, minutul 78, respectiv Sofroni, minutul 86, pentru Ceahlaul.

Cum s-au marcat golurile:

78' - Lovitura libera pentru gazde, Miranda trimite in fata portii, acolo de unde Liviu Ganea trimite in poarta

86' - Sofroni trimite in poarta de la cativa metri dupa o lovitura libera executata de Ferariu

Echipe:

Astra: 1. Cr. Munteanu, 25. Craciun, 3. Oprsal, 5. Rohat, 4. Mihalache, 18. Paulinho, 8. Seto, 20. V. Gheorghe, 26. Stratila, 19. L. Ganea, 11. Miranda

Ceahlaul: 12. Rohetki, 2. Burlacu, 17. Vitelaru, 24. Forminte, 8. Barna, 7. Cebotaru, 6. Achim, 13. Onciu, 15. Ionut Badescu, 11. Tudosa, 9. Radu Doicaru.