Urziceni - Brasov 0-1/ "Regina autogolurilor" de pe Ibrox - invinsa de un autogol!

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 27 octombrie 2009, 23:12 Sport | Fotbal

SFA nu ia in calcul CV-ul lui Petrescu
A beneficiat de trei devieri fericite in Champions League (la 4-1 cu Rangers), a fost eliminata din Cupa dupa o deviere de aceasta data nefericita pentru portarul Daniel Tudor: la un sut al lui Zaharia, fundasul central Daniel Munteanu a schimbat traiectoria balonului, derutand propriul goalkeeper. Era minutul 11, minutul unicului gol al meciului.

Click aici pentru rezultatele si programul optimilor Cupei!

Urziceniul a evoluat cu un 11 substantial remaniat fata de jocul din Scotia, in care nu s-au mai regasit Apostol, Varga, Balan, Ricardo, Brandan sau Galamaz. La pauza, tehnicianul il trimite in joc pe Apostol, incercand sa dea mai multa consistenta jocului de constructie.

Unirea a avut o bara in minutul 80, la o lovitura libera executata de Frunza, insa nu a reusit sa introduca mingea in plasa. Brasovul a depasit cu bine presiunea exercitata de gazde, obtinand in final calificarea in sferturile Cupei.

Dan Petrescu si Mihai Stoica nu au apucat finalul meciului pe banca: la pauza, au fost trimisi in tribuna de catre arbitrul Coltescu. Din cauza protestelor repetate.

Dupa victoria de la Glasgow, Unirea Urziceni nu reusit niciun succes in competitiile interne: a facut egal la Tg Jiu, 0-0, si a pierdut acasa, in Cupa, contra Brasovului.

1231 vizualizari

• -1 (3 voturi)
    . (Miercuri, 28 octombrie 2009, 0:10)

sep [anonim]

pun pariu ca in turul urmator, Brasovul va juca cu Vaslui sau CFR. astfel echipele bucurestene vor evita eventualele "neplaceri"
  • -2 (2 voturi)
    FAIR PLAY (Miercuri, 28 octombrie 2009, 12:17)

Dan [anonim]

Unirea Urziceni s-a prezentat cu o echipa remaniata ca sa primeasca bataie ... Astfel se revanseaza fata de Brasov care a invins Dinamo in ultima etapa facandu-i campioni pe urziceni ! Oricum programul Unirii e prea incarcat , si nu prea avea chef si de inca o competitie .