Cristiano Ronaldo: Barcelona are jucatori buni, dar niciunul nu ar avea loc la Real

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 27 octombrie 2009, 10:57 Sport | Fotbal

Cristiano Ronaldo, o afacere imensa pentru Real
Foto: As.com
A fost nevoit sa ia o pauza din cauza unei accidentari, dar nu si-a pierdut comentariile acide la adresa rivalilor: "Barcelona joaca bine, are jucatori de valoare, dar niciunul nu ar avea loc la Real Madrid", este de parere Cristiano Ronaldo. Portughezul spera sa fie pe teren la partida cu AC Milan, de pe San Siro, din Champions League.

"Sunt bine din punct de vedere psihic, de-abia astept sa revin pe terenul de joc. Real Madrid este un mare vis pentru orice jucator de fotbal si nu pot sa ascund ca am visat sa ajung aici. Trebuie sa am o mai mare grija la accidentari. Voi reveni cat de curand", a precizat Ronaldo citat de AS.

Lusitanul lauda jocul marilor rivali de la FC Barcelona, este de parere ca formatia blau-grana are jucatori de valoare, dar niciunul dintre acestia nu ar putea intra in schema gandita de galactici.

"Barcelona joaca foarte bine, au castigat Champions League si au jucatori de certa valoare. In acest moment, Iniesta, Xavi si Messi duc greul formatiei, dar raman la parerea ca niciun jucator de-al lor nu ar avea loc la noi in echipa", a precizat Cristiano Ronaldo.


Citeste mai multe despre   



















1149 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    cr (Marţi, 27 octombrie 2009, 11:18)

    ghitza [anonim]

    Le-a facut un compliment, chiar daca nu asta era intentia lui. :)
  • +1 (1 vot)    
    vai, cita modestie ... (Marţi, 27 octombrie 2009, 12:18)

    io [anonim]

    ia uite aici dom' galactic:

    http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-6363588-lionel-messi-cel-mai-bun-jucator-din-primera-division.htm

    desigur, nu ar avea loc la voi in echipa, pentru ca Messi E PREA MARE !
  • +1 (1 vot)    
    asa (Marţi, 27 octombrie 2009, 12:36)

    anton [anonim]

    are dreptate...ce sa caute la echipa de rateuri a Realului care nu poate sa invinga un Milan cu o medie de varsta 33 de ani! :)
  • 0 (0 voturi)    
    mda, modestie (Marţi, 27 octombrie 2009, 13:19)

    fvb [anonim]

    asa e cand unii se vad deja zei...
  • 0 (0 voturi)    
    hmm (Marţi, 27 octombrie 2009, 14:35)

    Dan [anonim]

    Fotbalul se joaca intre echipe, nu intre jucatori individuali.
  • 0 (0 voturi)    
    haha (Marţi, 27 octombrie 2009, 15:17)

    HESS [anonim]

    Abia astept un real -barca.
    Cu toate vedetele Real-Madrid e slabut.
  • 0 (0 voturi)    
    Restul e cancan (Marţi, 27 octombrie 2009, 23:55)

    silviu [anonim]

    cred ca asta doreste presa din Romania, nu toata dar unele in special. acuma 2 zile era un post cum ca guti intarziase la antrenament pt ca isi dase ceasul cu o ora inainte; ceea ce nu au specificat cei de pe hotnews este faptul ca la telefonale mai cu "fitze" ora se da automat. deci el daduse ceasul cu o ora inainte, iar telefonul si l-a resetat automat cu o ora inapoi => in loc de ora 8, la el era ora 9.
    referitor la interviul lui ronaldo: daca urmaresti ce spune el, si ei doar un cuvant, si mai adaugi tu vreo 3 cuvinte, va iesi ceea ce a dorit hotnews sa transmita => scandal. in interviul lui nici nu pomeneste de faptul ca nu ar avea loc. spune doar ca barca joaca mai bine, din cauza faptului ca sunt mai bine coordonati pe teren.

    cam asa e presa in romania: luam un interviu, mai adaugam 2-3 "linguri"(cuvinte) in plus, dupa care va iesi ce ne-am dorit, adica: CANCAN.
  • 0 (0 voturi)    
    galactic-mega-super-star (Miercuri, 28 octombrie 2009, 0:38)

    briliantul [anonim]

    Sireacu baiet. Il chinuie talentu ca pe hotii de cai nu alta.
  • 0 (0 voturi)    
    ..... (Miercuri, 28 octombrie 2009, 20:47)

    cr9 [anonim]

    nu joaca cr, ia real bataie, joaca cr, castiga real, chiar daca nu marcheaza el tot participa la goluri cu faze decisive...............oricum e cel mai bun jucator al panetei, asa ca sa mai vorbim...............hai real madrid! jos cu messi, xavi si alti papagali de la barcelona..........
    • 0 (0 voturi)    
      Fan Real (Sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 20:48)

      Myhaymayweather [anonim] i-a raspuns lui cr9

      Bv
      Hai Real Madrid
  • 0 (0 voturi)    
    Fan Real Madrid (Sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 20:46)

    Myhayayweather [anonim]

    Recunoaste-ti
    C. Ronaldo e cel mai tare jucator din lume.
    E adevarat ca a cam exagerat cu declaratia asta .
    Mie nu imi prea place Messi si cred ca xavi si iniesta duc greul la barca.
    Doar ei ar putea juca la Real. Messi nu se compara cu Ronaldo e mai slabut ca el.