Fotbal Fun

VIDEO Portarul marcheaza superb golul victoriei, iar apoi este eliminat

Luni, 26 octombrie 2009, 10:32 Sport | Fotbal

Gol frumos marcat de portar
Rogerio Ceni, portarul celor de la FC Sao Paulo, a bifat cel de-al 84-lea gol al carierei impotriva celor de la Santos, goalkepeerul brazilian reusind performanta de a fi eliminat la doar 11 minute dupa reusita superba.

Ceni a marcat din lovitura libera in minutul 69, iar 11 minute mai tarziu avea sa fie eliminat pentru un fault in afara careului mare. Sao Paulo s-a impus cu 4-3 in deplasarea de la Santos, Rogerio Ceni bifand golul victoriei oaspetilor.

Un stelist [anonim]

Zid prost "asezat" de catre portarul advers, nici pe coltul scurt, nici pe cel lung, parca a vrut neaparat sa fie "mascat" de zid ... oricum si executia a fost foarte buna.Pe cand portari din astia si in Europa?!?Ma refer la cel ce a inscris.
      asta e portar? (Luni, 26 octombrie 2009, 11:45)

luk [anonim] i-a raspuns lui Un stelist

a inscris, ok, dar de asta trebuie sa se ocupe atacantii. cand a fost sa presteze in poarta a fost tare prost. faulteaza aiurea, desi ala avea 3 (trei) aparatori dupa el. trebuia sa stea in poarta, nu sa iasa aiurea si sa rupa atacantul.
      mai greu... (Luni, 26 octombrie 2009, 13:04)

liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Un stelist

treaba unui portar e sa apere nu sa marcheze
      portari care au mai marcat au fost : schmeichel de exemplu
      dar sa marcheze frecvent nu prea au fost din simplul motiv ca nu e treaba lor.
      sa nu mai vorbind ca in cazul unei ratari poarta sa este pusa in mare pericol!
      si mie mi-ar place un portar golgheter, dar e mult prea putin probabil, mai ales un portar golgheter care sa nu incaseze goluri aiurea
      mda (Luni, 26 octombrie 2009, 13:16)

rufay [anonim] i-a raspuns lui Un stelist

Cam ciudat, ori din greseala ori intentionat coltul unde a tras era liber si portarul total mascat.