Daniel Tudor si-a facut debutul in Liga Campionilor cum nu se poate mai bine. A salvat o lovitura de la 11 metri intr-un moment delicat al partidei, si-a ajutat echipa sa obtina o victorie clara la Glasgow si a fost unul dintre cei mai buni jucatori de pe teren. Bilasco si Brandan au fost declarati, de catre goal.com, jucatorii partidei, primind cel mai mare calificativ: 8.5. De cealalta extrema se situeaza Jerome Rothen, considerat veriga slaba si notat cu 3.

Notele jucatorilor de la Unirea Urziceni:

Daniel Tudor - 8 - Debutul sau in Liga Campionilor se preconiza a fi un cosmar in momentul in care a primit un gol dupa doar doua minute de joc, dar a reactionat bine si a salvat un penalty

Pablo Daniel Brandan - 8.5 - Incantatoare evolutie pe partea stanga si a inscris un binemeritat gol pentru 4-1

George Galamaz - 7 - Performanta solida

Epaminonda Nicu - 5.5 - A rezistat doar 19 minute, dupa care a fost inlocuit

Bruno Fernandes - 7.5 - A marcat cel de-al doilea gol, desi apararea scotiana nu trebuia sa aiba probleme la aceasta faza

Vasile Maftei - 7 - Inca o performanta solida

Tiberiu Gabriel Balan - 7.5 - Loviturile libere au fost un pericol toata noaptea, acest lucru facandu-l pe McCulloch sa inscrie in propria poarta

Dacian Serban Varga - 6.5 - A fost considerat ca fiind omul-pericol, dar s-a dovedit a fi o seara linistita pentru el

Ricardo Gomes - 7.5 - A inviat in cea de-a doua repriza

Iulian Catalin Apostol - 6.5 - Un alt jucator care a parut obisnuit in prima repriza, cand romanii nu pareau ca o sa ajunga la un asemenea rezultat

Marius Bilasco - 8.5 - Si-a facut treaba in timp ce s-a plimbat pe toata durata meciului

Daniel Marius Onofras- 7 - A fost introdus devreme pe teren si a avut o evolutie solida