Presa britanica despre Unirea Urziceni: Noaptea umilintei pentru Glasgow Rangers dupa un meci rusinos

de M.Z.     HotNews.ro
Marţi, 20 octombrie 2009, 23:44 Sport | Fotbal

BBC, recunoscut pentru sobrietatea cu care abordeaza evenimentele, scrie in editia online ca Unirea Urziceni "a umilit Glasgow Rangers", producind a doua infringere consecutiva cu 1-4 pe teren propriu in Champion League.

Scorul inregistrat la Glasgow aduce pentru Unirea Urziceni "primul succes in scurta sa cariera europeana", mai noteaza BBC.

Si Daily Mail scrie ca Unirea a adus noaptea umilintei la Glasgow.  Drama a fost inlesnita de o serie de erori grave, mai scrie Daily Mail, in timp ce Goal.com titreaza ca Rangers a fost distrusa dupa un meci rusinos.

In Spania, AS noteaza ca, prin rezultatul surprinzator, Unirea si-a depus candidatura serioasa pentru calificarea din grupa, ziaristii spanioli scriind ca Rangers "s-a sinucis".


Citeste mai multe despre   























8452 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Bravooo! (Marţi, 20 octombrie 2009, 23:56)

    x [anonim]

    1. Bravooooooooo!
    2. Cresc (din pacate pentru urziceni sau pentru Romania) sansele ca Dan Petrescu sa ajunga in ... Polonia!
    3. Ce-i de facut? (Nu de Dostoievski.)
    • +2 (2 voturi)    
      Si in Polonia (Miercuri, 21 octombrie 2009, 0:23)

      releu [utilizator] i-a raspuns lui x

      sa faca ce si cu ce ?
    • +5 (5 voturi)    
      nod in papura (Miercuri, 21 octombrie 2009, 0:50)

      jazz [anonim] i-a raspuns lui x

      nu-i Dostoievski, e Cernîşevski, dar asta conteaza prea putin ;)
      • +1 (1 vot)    
        nu e nici cernisevski singur (Miercuri, 21 octombrie 2009, 2:05)

        stecfaux [anonim] i-a raspuns lui jazz

        e impreuna cu Lenin
    • 0 (0 voturi)    
      NIMIC (Miercuri, 21 octombrie 2009, 6:41)

      Umbra lui Stefan [anonim] i-a raspuns lui x

      Pai, asta-i tipic rumanesc. La nationala trebuia sa vina Dan Petrescu da el n-are pe taticu securist si bagat pana la gat in sistemul mafioto-comunist
  • 0 (0 voturi)    
    In sfarsit (Miercuri, 21 octombrie 2009, 0:27)

    Mos Ion Roata (si Unirea) [anonim]

    putem spune ca Unirea Urziceni si-a onorat blazonul:)
  • +2 (2 voturi)    
    Felicitari (Miercuri, 21 octombrie 2009, 1:03)

    raduxo [utilizator]

    Ne bucuram prea mult pentru o victorie in fata unei echipe slabe. Faptul ca sunt estici nu inseamna ca suntem slabi, am avut mereu un fotbal mult superior, e doar o confirmare si multumesc Urziceniului pentru ca au respectat blazonul
    • +1 (1 vot)    
      Nu suntem slabi deloc... (Miercuri, 21 octombrie 2009, 1:42)

      bgd [anonim] i-a raspuns lui raduxo

      Romanii sunt talentati la fotbal...problema e ca nu prea au unde sa se dezvolte din cauza conditiilor precare de antrenament, joc, etc... Insa cea mai mare problema a romanilor este caracterul....iar aici Dan Pentrecu a reusit sa-si impuna punctul sau de vedere. A reusit sa le insufle acea dorinta de lupta...cum numai pe la turci mai vezi. Felicitari !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Suntem rautaciosi. (Miercuri, 21 octombrie 2009, 3:15)

    gabor [utilizator]

    Daca batem sintem rautaciosi,daca luam bataie la fel;
    ce fel de oameni sintem?
    Ar trebui sa simtim romaneste.
    • 0 (0 voturi)    
      .. (Miercuri, 21 octombrie 2009, 7:16)

      eu [anonim] i-a raspuns lui gabor

      pai scuza-ma dar tocmi ai descris o traire profund romaneasca...
    • 0 (0 voturi)    
      lol (Miercuri, 21 octombrie 2009, 8:09)

      ramen [anonim] i-a raspuns lui gabor

      pai si nu asta facem?!
    • 0 (0 voturi)    
      Pai. . . . (Miercuri, 21 octombrie 2009, 8:15)

      gheorghe [anonim] i-a raspuns lui gabor

      . . . . tocmai e asa cum ai spus.asta e gandirea romaneasca!
  • -1 (3 voturi)    
    datorita lui basescu (Miercuri, 21 octombrie 2009, 9:06)

    lacatus [anonim]

    tot ce se intampla e din cauza lui basescu
    • -2 (4 voturi)    
      Gresit... (Miercuri, 21 octombrie 2009, 10:31)

      Klaus Johannis Brahms [anonim] i-a raspuns lui lacatus

      ...corect este: tot ce se intampla RAU este din cauza lui Basescu, lucrurile BUNEse datoreaza lui Crin si Geoana.
    • -1 (3 voturi)    
      e vina lui Basescu... (Miercuri, 21 octombrie 2009, 10:40)

      viotom [anonim] i-a raspuns lui lacatus

      Normal, si incalzirea globala e tot din cauza lui!!!!!!!!!!