VIDEO Blat ordinar in Brazilia/ Au marcat 9 goluri in 9 minute si au promovat

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 10:04 Sport | Fotbal

Trucaj ieftin in Brazilia
Foto: Captura Youtube.com
Partida dintre Viana si Chapadinha, decisiva pentru promovarea in prima divizie a campionatului Maranhense din Brazilia, s-a terminat cu scorul de 11-0, interesant fiind faptul ca gazdele au marcat 9 goluri in ultimele noua minute ale disputei. Victoria "ciudata" le-a permis sa promoveze la golaveraj, dar federatia de fotbal a deschis deja o ancheta privind corectitudinea acestui meci de cascadorii rasului.

Viana si Moto Club luptau pentru promovare, iar cu noua minute inainte de terminarea partidelor Moto se afla pe prima pozitie dupa ce conducea cu 5-1 pe Santa Quiteria (au beneficiat de trei lovituri de pedeapsa).

Cu un golaveraj inferior, Viana a inceput sa marcheze pe banda rulanta cu largul concurs al jucatorilor de la Chapadinha, gazdele bifand noua reusite in ultimele noua minute de joc ale partidei. Dupa o victorie cu 11-0, Viana si-a asigurat promovarea la golaveraj (au avut un plus de doua goluri fata de rivalii de la Moto Club).

Finalul desprins parca din cooperativa fotbalului romanesc a atras atentia Federatiei de Fotbal din Brazilia, oficialii incepand o ancheta pentru a stabili corectitudinea acestei dispute.

Vezi aici cum sa marchezi noua goluri in noua minute:



Citeste mai multe despre   






















7938 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    penibil (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 10:45)

    Holon [utilizator]

    ce caricaturi de jucatori, ce simulacru de partida. sper ca asemenea blaturi sa fie sanctionate drastic. E rusinos pentru fotbalul din Brazilia.
  • +7 (7 voturi)    
    ?? (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 11:05)

    amoredivino [anonim]

    nici un blat calumea nu sunt in stare astia sa faca...sa vina sa ia lectii de la noi!
  • +4 (4 voturi)    
    ce caterinca... (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 11:15)

    pele [anonim]

    Se vede clar ca primele doua goluri sunt date pe bune si restul nu. Cat de obositi sa fie adversarii aia de nu se mai puteau misca ?!? :)
  • +4 (4 voturi)    
    repetenti (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 11:18)

    ss [anonim]

    4 ala de la invinsi e mortal..........
  • -4 (6 voturi)    
    ha ha (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 13:13)

    touretul [utilizator]

    Brazilia, o tara mai manelistica decat a noastra
  • -1 (3 voturi)    
    Supeeerb (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 13:47)

    nano2k [utilizator]

    Mi-a placut ca, pe langa ca fugeau ca printre jaloane, mai si ratau din cand in cand :))

    Hai sa revenim totusi cu picioarele pe pamant... Pana la urma fotbalul nu e decat un joc. Mai bine zis o joaca ridicata la nivel de interes national.

    Nu merita foarte multa atentie pentru ca nu se mai joaca de placere, ci din interes, pentru bani, etc. De aici scandaluri, blaturi si toate partile rele din acest de altfel frumos sport.
  • +3 (3 voturi)    
    s-or fi consultat... (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 14:12)

    egroeg [anonim]

    cu Mitica de la Liga sa le spuna cum a facut candva,Scornicesti parca,de-au promovat intr-un mod asemanator.
  • +1 (3 voturi)    
    Nici aia de la Moto nu au fost sfinti (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 15:27)

    Marius [anonim]

    Auzi si tu: 3 lovituri de la 11m!
  • -1 (5 voturi)    
    qed (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 16:11)

    unu [anonim]

    Vedeti ca ne porcaim degeaba, ca tara, ca popor? Uite ca si altii fac si mai si...
  • +1 (1 vot)    
    arbitrul era in gasca cu ei (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 17:20)

    sdk [anonim]

    altfel ar fi trebuit sa opreasca meciul..sau poate l=au derutat plonjoanele portarului :)
  • -3 (5 voturi)    
    pai (Duminică, 18 octombrie 2009, 3:16)

    dan [anonim]

    "Scornicesti parca,de-au promovat intr-un mod asemanator." si Steaua a facut chestii asemanatoare in '86
      #showComment
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo (Duminică, 18 octombrie 2009, 9:14)

    Shogun [anonim]

    La golul 2 sau 3 erau 5 atacanti liberi in careu, se cam incurcau intre ei, iar adversarii asteptau sa inscrie...
    Papagali...
  • -2 (4 voturi)    
    au invatat (Duminică, 18 octombrie 2009, 22:28)

    robyta777 [anonim]

    au sunat sigur la steaua sa-i invete
  • -1 (1 vot)    
    lol (Luni, 19 octombrie 2009, 15:42)

    liviu_ [utilizator]

    penal...
    la golu 4 parca a fostt misto... un aparator speriat ca a recuperat mingia a dat-o adversarului =))
    nici portaru nu se chinuia...
    deci frate blat de 2 lei... desi, daca era la campionatu mondial... gasea blater o scuza
  • 0 (0 voturi)    
    tare de tot! (Miercuri, 21 octombrie 2009, 10:42)

    docfiltek [utilizator]

    ce tare faze! la un moment dat erau vreo 5 atacanti in jurul portarului dar nici urma de aparatori!! chiar e penibil blatul! se vede clar ca de multe ori adversarii le dadeau mingea ca sa mearga spre poarta!!
  • 0 (0 voturi)    
    Putina subtilitate nu strica (Duminică, 25 octombrie 2009, 13:04)

    Nofakes.org [anonim]

    E clar ca a fost o mizerie de joc, dar putina subtilitate nu cred ca ar fi stricat pentru ca in toate campionatele se trag sfori de genul asta. A fost un meci fake.