Romania - Faroe (miercuri, 21:00, Piatra Neamt)

Selectionerul sugereaza despartirea de Mutu, dar inca nu o confirma

de A.S.     HotNews.ro
Luni, 12 octombrie 2009, 20:35 Sport | Fotbal

Razvan Lucescu
Foto: HotNews.ro
Luni seara, dupa ce a lotul a ajuns la Piatra Neamt, antrenorul Razvan Lucescu a vorbit despre starea echipei. "Discut principii, nu jucatori", a avertizat selectionerul, refuzand sa comenteze eventualitatea despartirii de Adrian Mutu, in perspectiva viitoarei campanii de calificare.

"Mutu a venit la al 5-lea meci al meu la echipa nationala. Eu observ, trag concluzii, apoi iau decizii. Nu sunt antrenor la club, sa dau afara jucatori. Eu pot doar sa nu ii mai convoc", a spus Lucescu junior.

Ceva mai tarziu, in timpul conferintei de presa, antrenorul a explicat ca daca l-a deranjat ceva, acest lucru a fost atitudinea: "Episodul acela despre care s-a tot vorbit (nr: escapada lui Mutu in doua restaurante bucurestene, pana la 3 noaptea) s-a petrecut marti. Noi am fost in cantonament de miercuri, deci nu are nicio legatura. E vorba de atitudinea din teren, nu despre ce faci in afara. Chiar daca, in viziunea mea, cand vii la nationala, te pregatesti serios toata saptamana".

Lucescu jr a fost insotit la conferinta de presa de Mirel Radoi: "cei doi Adrian au fost unde au fost. Noi care nu am fost, am jucat la fel de prost. Deci, nu are legatura esecul din Serbia cu acel episod". In acelasi timp, Radoi i-a transmis atacantului de la Fiorentina: "Totusi, el trebuie sa fie mai atent data viitoare, pentru ca este echipa nationala. Trebuie sa avem alta atitudine fata de nationala!"


Citeste mai multe despre   























2216 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    dezamagitor (Luni, 12 octombrie 2009, 21:34)

    samadau [anonim]

    Dom'le iti asumi esecul, OK,...dar cu rusinea noastra cum ramane?
    Lupescu, Nasu vad ca n-au nici o problema...
    Oare cine mai procedeaza ca noi sa faca experimente pe la echipa nationala cu un antrenor lipsit de experienta ?
  • -2 (2 voturi)    
    TACTICA PUTEA SCHIMBA DEZNODAMANTUL (Luni, 12 octombrie 2009, 22:28)

    GOTESMAN RUBIN [anonim]

    ... LA ECHIPA NATIONALA TREBUIAU INCERCATI MAI MULTI ANTRENORI INAINTEA PRELIMINARILOR CAMPIONATULUI MONDIAL. NU AR FI CONTAT CU CE ECHIPE AR FI JUCAT IN MECIURILE AMICALE. JUCATORI BUNI AVEM ., NU AU INSA MENTALITATEA DE INVINGATORI. IN MECIUL DE MIERCURI TREBUIE SA SPALAM RUSINEA SI SA BATEM CU 7 -0! DACA NU O SA CISTIGAM CU ACEST SCOR INSEAMNA CA NU ARE CINE SI DECE SA NE MAI REPREZINTE PESTE HOTARE. AM INCREDERE IN ANTRENORUL ECHIPEI NATIONALE DAR TREBUIE AJUTAT DE UN COLECTIV DE OAMENI CARE IUBESC ACEASTA TARA.
  • 0 (0 voturi)    
    frate... (Marţi, 13 octombrie 2009, 7:02)

    pfan cassa loco [anonim]

    ....ce atata vrajmasie?E doar fotbal...chill...get some turtle power and chill...
  • 0 (0 voturi)    
    Nu inteleg (Marţi, 13 octombrie 2009, 7:03)

    nae [anonim]

    Daca Mutu juca prost era 0-0.A fost 5-0 din cauza fundasilor si a portarilor.Ce vina are Mutu in treaba asta?
    Dimpotriva el a fost singurul care a facut ceva (i-a spart capul lui Vidic unul dintre cei mai fiorosi fundasi)
  • 0 (0 voturi)    
    Jucatorii (Marţi, 13 octombrie 2009, 8:00)

    Pantera Roz [utilizator]

    fac figuratie pe teren,dar au fitze cat cuprinde."Conducatorii" fotbalului se dau ofensati in orgoliul national la infrangeri,dar nu fac nimic pt.fotbal,isi apara doar scaunele si fac bani.Selectionerul sugereaza,dar nu ia decizii.Suporterii sufera.Tablou sumbru.Care,din pacate,va dura mult.Sa ne obisnuim cu ideea asta.
  • +1 (1 vot)    
    Becali (Marţi, 13 octombrie 2009, 8:31)

    miticosul [anonim]

    Becali-clan n-o sa-l lase pe Lucescu de capul lui la Nationala. Cine le mai promoveaza lor noua "achizitie" ca sa-si scoata banii de prin tribunale?

    Asa ca ... relax - liniutele albe de pe marginea terenului sunt inca in pericol!
  • 0 (0 voturi)    
    mda (Marţi, 13 octombrie 2009, 9:31)

    liviu_ [utilizator]

    cat timp o sa fie dragomir, sandu si mai ales giovanni, nu antrenorul o sa faca echipa... aceastia 3 TREBUIE sa plece pentru a nu ajunge sa fie derby cu san marino
    • 0 (0 voturi)