La revenirea spectatorilor in tribune, Steaua marcheza de doua ori, dar termina la egalitate partida cu Bistrita, scor 1-1. Au marcat Toja (18' - autogol) si Petre Marin (27'), gazdele putand fi multumite cu aceasta remiza dupa aspectul general al disputei (bistritenii au avut ocaziile mai multe si mai clare de gol).

Click aici pentru rezultate si clasament.

Sinmartean a fost artizanul fazelor periculoase ale bistritenilor, dar lipsa de inspiratie a atacantilor si reflexele lui Zapata au adus un punct stelistilor.

Exprimarea gazdelor a suferit in multe momente, Steaua aratand inca o data ca nu prea mai stie sa castige pe propriul teren. Dupa 1-1 in Ghencea, lanterna rosie spera la o salvare miraculoasa de la retrogradare, mai ales ca pe banca tehnica se gaseste Florin Halagian.

"Putem sa spunem ca este un punct castigat. Ne-am chinuit foarte mult din cauza acelui autogol, dar ne-a lipsit prospetimea. Nu am ajuns de foarte multe ori in situatii de a marca, iar atunci cand am facut-o, am ratat sau portarul advers a avut interventii miraculoase. Nu am ce sa le reprosez elevilor mei" - Mihai Stoichita.

Vezi aici meciul Live Text:

Fluier final de partida, Steaua - Gloria 1-1

S-a intrat in prelungiri

88' Bicfalvi trimite cu capul, Albut retine

88' Kapetanos trimite in centrul careului pentru Szekely, dar faza ramane fara urmari pe tabela

86' Iese Hora si intra Ciprian Petre

82' Intra Keita in locul lui Bajenaru la Bistrita

77' Stancu trimite din plonjon cu capul, dar mingea ocoleste spatiul portii lui Albut

74' Faza prelungita a Stelei, mingea ajunge la Bogdan Stancu, iar acesta trimite putin pe langa. Tusierul ridicase insa fanionul pentru un off-side la Kapetanos. A fost prima faza mai importanta a ros-albastrilor din a doua repriza

73' Intra Grzelak in locul lui Ninu

73' Szekely vede galben pentru ca a sutat in minge dupa fluierul centralului

70' Hora patrunde pe centru, intoarce doi adversari, iar sutul sau in forta trece putin peste poarta lui Zapata. Inca o ocazie mare pentru Gloria

68' Achim patrunde superb pe dreapta, centreaza pe linia careului de 6 metri, dar Borbely nu ajunge la o minge pe care scria gol. Ocazie imensa pentru Bistrita

Bistrita se apara departe de propria poarta, elevii lui Halagian fac un presing foarte bun

62' Iese Toja si intra Andrei Ionescu la Steaua

61' Bicfalvi trimite putin peste poarta lui Albut

59' Coroian (accidentat) este inlocuit cu Sebastian Achim

57' Sinmartean intoarce doi adversari pe partea dreapta, dar centrarea sa este slaba, permitandu-i lui Rada sa indeparteze pericolul

Suporterii ros-albastri continua razboiul cu tribuna oficiala (Gigi Becali), patronul din Ghencea pare a nu reactiona la scandarile peluzei

54' Faza a Stelei, dar Surdu greseste pasa spre nemultumirea suporterilor

Florin Halagian este avertizat de Cristi Balaj, antrenorul oaspetilor risca o eliminare

50' Lovitura libera pentru Bistrita, Sinmartean trimite cu mult efect, dar apararea gazdelor indeparteaza pericolul

Debut calm de repriza, Steaua incearca sa combine mult pe partile laterale, dar oaspetii se apara grupat

A inceput repriza a doua

Pauza. Steaua - Gloria 1-1

44' Albut blocheaza superb o deviere de pe coltul scurt a lui Kapetanos

42' Iese Petre Marin, accidentat, si intra Baciu

41' Sinmartean trimite peste poarta de la aproximativ 11 metri. Ocazie imensa pentru Gloria

35' Szekely centreaza bine, dar Kapetanos (in incercarea de a relua din foarfeca) comite fault in atac

27' Gol Steaua! Petre Marin transforma cu precizie penaltiul. Steaua - Gloria 1-1

26' Penalti pentru Steaua dupa un fault in careu comis de Hora (a primit si cartonasul galben)

26' Combinatie Szekely-Kapetanos, dar sutul primului este fara forta, iar Albut retine cu siguranta

23' Bajenaru patrunde frumos prin apararea stelista, dar pana la urma apararea gazdelor reuseste sa indeparteze pericolul

22' Tresarire de orgoliu a gazdelor, stelistii au doua lovituri de colt, dar fazele raman fara rezultat pe tabela de marcaj

18' Gol Gloria! Faza a oaspetilor, Sinmartean centreaza bine, iar Toja trimite cu capul in propria poarta. Contrar evolutiei de pana acum a partidei, Bistrita conduce in Ghencea cu 1-0

12' Atacuri sustinute ale gazdelor, mingea ajunge la Szekely, dar executia acestuia lasa de dorit

9' Dinu Sinmartean vede galben pentru un hent

9' Actiune a gazdelor, dar Stancu si Surdu se incomodeaza reciproc. Ramane 0-0

7' Faza a bistritenilor, Bajenaru suteaza de la peste 30 de metri, Zapata nu are insa nicio problema

5' Prima faza a disputei, Surdu trimite de la marginea careului mare, fara rezultat insa pe tabela de scor. Centrarea i-a apartinut lui Szekely dupa un corner al gazdelor

A inceput partida din Ghencea

Steaua: 1. Zapata, 5. Rada, 18. Marin, 24. Ghionea, 31. Ninu, 26. Bicfalvi, 7. Szekely, 14. Toja, 11. Surdu, 35. Kapetanos, 28. Stancu

Gloria: 22. Albut, 27. D. Sanmartean, 6. Rus, 26. Homei, 4. V. Nastase, 16. Tirnaveanu, 19. Iodi, 10. Sinmartean, 30. Bajenaru, 7. Coroian, 11. Borbely