Liga 1

S-a mai distrus un mit/ Fara seminte in Ghencea

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 octombrie 2009, 17:20 Sport | Fotbal

Seminte
Foto: HotNews.ro
Steaua vrea cu orice pret sa intre in lumea buna a fotbalului, in acest sens gruparea din Bulevardul Ghencea emitand un comunicat in care anunta ca, incepand cu partida cu Gloria Bistrita, este interzis consumul de seminte (floarea soarelui sau dovleac) in incinta arenei, informeaza site-ul oficial al bucurestenilor.

"Facem un apel catre toti spectatorii sa nu cumpere aceste alimente inainte de a veni la stadion, deoarece nu li se va permite accesul cu acestea in incinta arenei", informeaza gruparea din Bulevardul Ghencea.

Decizia clubului ros-albastru va reduce semnificativ cifra de afaceri a vanzatorilor ambulanti ce-si desfasoara activitatea atat in afara cat si in incinta Stadionului Steaua.

Partida dintre Steaua si Gloria Bistrita (contand pentru etapa cu numarul IX a Ligii 1) se va disputa, duminica, 4 octombrie, de la ora 18.00, accestul in incinta stadionului facandu-se incepand cu ora 16.00.


Citeste mai multe despre   



















1786 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    fistic (Sâmbătă, 3 octombrie 2009, 17:38)

    jack [anonim]

    o sa spargem pe stadioane ;)
    • +4 (6 voturi)    
      Răspuns pentru anonimul "jack" (Sâmbătă, 3 octombrie 2009, 18:02)

      TLSpectator [anonim] i-a raspuns lui jack

      Da mă da' fisticu' e cam scump...tre' sa ai macar 5 coeficient de salarizare, adica obligatoriu să ai studii superioare, deci să fi intelectual. De regulă ăilalţi mănâncă seminţe pe stadioane şi aruncă pe jos cojile ! Aaa !!! Era să uit ! Păi europarlamentaru' dă Pipera "spărgea" la greu seminţe la meciul Braşov-Steaua (0-0). L-am văzut la televizor cu puloverul ăla alb, cu şerpişori, plin de coji de seminţe. La el "acasă" în Ghencea nu mănâncă ! :)))))) lol !
    • 0 (0 voturi)    
      Bataie de joc in Ghencea (Duminică, 4 octombrie 2009, 19:24)

      Observatorul [anonim] i-a raspuns lui jack

      Aceasta noua interdictie exprima batjocora crasa pe care tot felul de incompetenti o adreseaza traditiilor poporului roman.

      Este inadmisibil ca niste neica-nimeni atenteaza la obiceiul flegmei de coaja de seminte.

      De aia se duce totul la dracu in aceasta tara - bataie de joc pentru tot ce este sfant.
  • +4 (4 voturi)    
    iar aiurea (Sâmbătă, 3 octombrie 2009, 17:56)

    bogdan [anonim]

    Daca ar fi un club adevarat profesionist, ar pune cat mai multe chiscuri in stadion de unde sa-mi pot cumpara un suc, o apa, o bere, un hot-dog, popcorn , etc cum e in Germania spre exemplu.
    Nu sa stau 20min la rand intr-o inghesuiala teribila ca sa platesc 5lei (fara bon fiscal) pe un pahar de suc turnat cu mila dintr-o sticla mare.
    STOP speculei oficiale !!
  • +3 (3 voturi)    
    mit pe dracu (Sâmbătă, 3 octombrie 2009, 18:13)

    k7 [utilizator]

    De aceea jiji spargea seminte, la Brasov cand se injura cu Dinu Gheorghe ,unde am inteles k acolo aceasta interdictie se aplica de mult.
  • +2 (2 voturi)    
    Rrequiem (Sâmbătă, 3 octombrie 2009, 21:44)

    Mozarrt [anonim]

    Este mai mult decât o crrimă; este o grreşală! (pt fesenei: căutaţi la J Fouche)
    1. este un gest antinaţional (Rromânia este cunoscută în lume ca Ţarră a Devorratorilor de Seminţe)
    2. Instituţia Prrezidenţială nu se va mai simţi în larrgul ei la meci (va lipsi, va lucrra mai mult & Patrria va fi în prrimejdie)
    3. Dl Jiji va fi nevoit să încalce legea (& cucerrind inimile & crreierrii boborrului suverran va câştiga alegerrile)
    4. Şansele Galacticilor din Ghencia se vorr diminua mult (în lipsa porrcoşilor ei susţinători Stiaua nu va mai câştiga, ca de obicei, toate meciurile pe terren prropriu)
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Duminică, 4 octombrie 2009, 10:02)

      ToBeOrNotToBe [utilizator] i-a raspuns lui Mozarrt

      foarte originala gluma :)
    • 0 (0 voturi)    
      am cautat la Fouche (Duminică, 4 octombrie 2009, 13:19)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Mozarrt

      si am gasit ca Talleyrand a zis vorba asta, nu Fouche, cum zisesi matale. Nu mai spun cu ce ocazie, cauti matale si gasesti. Semnez,
      un fesenel sirguincios, cautator pe goagal
  • +2 (2 voturi)    
    ZUMBURII (Sâmbătă, 3 octombrie 2009, 22:54)

    HESS [anonim]

    Vai, vai. Ce tragedie .Cum se poate sa fie interzis unul din,, sporturiile,, nationale a romaniilor.
    Fratiilor e sfarsitul lumii.
  • +2 (2 voturi)    
    Ninu a halit numai bostan ? (Duminică, 4 octombrie 2009, 0:10)

    Alex [anonim]

    Care dracu e mitul ala de a fost distrus ? Si care sunt celelalte ? Daca si semintele sunt aliment sa-si creasca Argaseala copiii cu ele, c-asa crestem noi cei mici sanatosi,voiosi ,voinici !
  • 0 (2 voturi)    
    oare? (Duminică, 4 octombrie 2009, 7:59)

    n [anonim]

    nu se poate!javrele steliste... cu educatie? marii admiratori ai circului numit footbal? ca un lucru e cert .. sport nu mai este! e decat circ pentru nebunii din cartiere.
    sa interzica si derbedeii la meciuri si sa vezi liga ce avem:))
    vai de capu nostru de romani