Internationalul roman Tiberiu Ghioane l-a "imitat" pe Banel Nicolita si a reusit sa inscrie un super-gol, vineri, pentru echipa sa de club, Dinamo Kiev. Ghioane, rezerva la meciul cu Zorya Lugansk, a marcat spectaculos din foarfeca laterala. Alti doi stranieri au reusit sa puncteze vineri, dar in liga a doua germana. Emil Jula si Sergiu Radu au inscris in partida pe care echipa Energie Cottbus a castigat-o cu 3-0 in fata celor de la FSV Frankfurt.

In partida Dinamo Kiev - Zorya Lugansk (2-0), Milevski a deschis scorul in minutul 22, dintr-o lovitura de la 11 metri. Tibi Ghioane a fost introdus pe teren in minutul 58, iar dupa 13 minute de joc a inscris spectaculos un gol din foarfeca laterala.

In meciul dintre Energie Cottbus si FSV Frankfurt, Sokolenko a marcat in minutul 21, iar romanii Jula si Radu au punctat pentru 3-0, in minutul 45, respectiv 65.