Timisoara castiga la Vaslui cu 1-0 si ramane singura echipa din Liga 1 fara infrangere, banatenii ajungand la cota 13 puncte (la egalitate cu Steaua si Dinamo) dupa succesul din Moldova. Unica reusita a partidei i-a apartinut lui Dorin Goga, in minutul 56.

Cum s-a marcat golul: Minutul 56/ Claudiu Ionescu centreaza de la aproximativ 40 de metri pe coltul lung, iar Dorin Goga marcheaza dintr-un sut fara preluare

Au evoluat echipele:

Vaslui: 1. Kuciak, 6. N. Markovici, 14. Akakpo, 16. Zubar, 15. Buhuş, 21. R. Costin, 25. A. Delgado, 20. Ljubinkovic, 10. Gerlem, 80. Wesley, 7. N. Jovanovici

FC Timisoara: 29. Pantilimon, 2. , 26. Mera, 6. Nibombe, 10. Art. Karamyan, 11. Arm. Karamyan, 5. Alexa, 55. Bourceanu, 7. Stancu, 21. Goga, 23. Cl. Ionescu

"Am jucat impotriva unei echipe care se inchide bine. Eu sunt multumit de rezultat si nu conteaza ca nu mai suntem aceeasi echipa prolifica din ultimii ani. Pana la urma, ne intereseaza punctele si ma bucur ca echipa stie sa se apere" - Marian Iancu (sport.ro).