Gaz Metan Medias castiga cu 1-0 pe terenul Otelului, formatia antrenata de Dorinel Munteanu ramanand in subsolul clasamentului dupa acest esec surprinzator. Golul lui Bud, din minutul 85, a trimis toate punctele la Medias, Gazul ajungand la cota 9 puncte dupa sapte etape disputate.

Cum s-a marcat golul: Minutul 85/ Parvulescu il gaseste cu o pasa excelenta pe Bud, iar atacantul oaspetilor inscrie cu un sut cu latul de la aproximativ 12 metri.

Au evoluat echipele:

Otelul Galati: Kolev - Rapa, Jelev, Sarghi, Ilie - Iorga (Ibeh 70), Neagu, Giurgiu, Paraschiv, Golosevac (Salagean 46) - Nkongue (Axente 80). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Gaz Metan Medias: Buchta - Nohai, Lazar, Hoban, Marovic (Buzean 46) - Todea, Muntean (Muntean 80), Kubala, Parvulescu, Eric (Radu 84) - Bud. Antrenor: Cristian Pustai.

La meci au asistat aproximativ 2000 de spectatori.