Fotbal Fun

VIDEO Maradona are un urmas/ Saviola, ce reusita!

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 15 septembrie 2009, 12:18 Sport | Fotbal

Saviola, ce reusita pentru Benfica!
Foto: Captura Youtube.com
Benfica s-a impus cu 4-0 in deplasarea de la Belenenses, iar argentinianul Javier Saviola a reusit golul partidei dupa o cursa irezistibila inceputa din propria jumatate de teren. Fostul jucator al Barcelonei si al Realului a punctat asa cum o facea cu multi ani in urma Diego Armando Maradona intr-o partida cu Anglia, de la Campionatul Mondial din Mexic.

Vezi aici golul reusit de Saviola:




Vezi aici reusita lui Maradona:



Citeste mai multe despre   























4628 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Nu se compara (Marţi, 15 septembrie 2009, 13:11)

    x [anonim]

    saviola doar alearga cu mingea pana in poarta.
  • +1 (1 vot)    
    astia ... (Marţi, 15 septembrie 2009, 13:33)

    nety [anonim]

    ... nu se uita la fotbal! Maradona are de mult un urmas, el se numeste Messi, si a inscris un gol de acest tip in urma cu unu doi ani. Acest saviola ar fi al treilea in rand, nu al doilea.
  • +2 (2 voturi)    
    poate (Marţi, 15 septembrie 2009, 13:43)

    liana [anonim]

    imi explica si mie cineva ce este asa de deosebit in ambele faze de gol
  • 0 (0 voturi)    
    tare! (Marţi, 15 septembrie 2009, 13:53)

    cezar [anonim]

    E mai frumos decat golul lui maradona, ca a si preluat mingea dupa ce fusese respinsa de portar :))
  • +2 (2 voturi)    
    messi (Marţi, 15 septembrie 2009, 15:22)

    ionel [anonim]

    golul lui messi contra lui getafe e mai tare si decat cel al lui saviola si decat cel al lui maradona.

    http://www.youtube.com/watch?v=hokq-7olthE

    comparati

    Saviola nu prea e atacat, si are noroc ca ca-i sare mingea inapoi dupa ce trage in portar. Iar aparatorii englezi fac toti figuratie impotriva lui Maradona, stau ca betele la slalom nu intervin.
    Messi este in schimb atacat de cand preia mingea, si dribleaza 5 fundasi care chiar incearca sa-l opreasca si prin fault, iar dupa ce dribleaza portarul mai lobeaza mingea peste un al saselea fundas care incearca sa salveze la disperare
  • -1 (1 vot)    
    Maradona (Marţi, 15 septembrie 2009, 17:51)

    gigi [anonim]

    Saviola mai bun ca baba de Messi
  • +1 (1 vot)    
    O remarca modesta (Marţi, 15 septembrie 2009, 23:32)

    Hubabaeba [anonim]

    Recunosc cu modestie ca si mie mi-au iesit de cateva ori astfel de faze, o data am plecat chiar din spatele portii noastre de la Dolhasca. Cu ce e Saviola mai bun?
    Asta asa, ca sa comparam Belenenses cu nationala Angliei de la mondiale.