Trofeul Champions League vine la Bucuresti

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 14 septembrie 2009, 14:30 Sport | Fotbal

Champions League
Foto: captura uefa.com
Bucurestiul se afla pe lista de cinci orase europene care vor avea ocazia sa gazduiasca, pret de cateva zile, trofeul Champions League. Capitala Romaniei face parte din "Trophy Tour", cupa decernata Campioanei Europei urmand sa poata fi vazuta pe 3 si 4 octombrie in Piata Constitutiei.

Milano, Zagreb, Bucuresti, Budapesta si Sofia fac parte din acest proiect al UEFA, forul continental dorind ca lumea de pe Batranul Continent sa poata vedea trofeul pe viu.

Fanii vor avea ocazia sa fotografieze cupa si sa dialogheze cu diferite vedete ale sportului rege care vor insoti trofeul in cele cinci orase europene.

Spre exemplu, la actiunea de la Milano vor participa, printre altii, Daniele Massaro, Luis Figo si Franco Baresi.


Programul complet al actiunii UEFA:

Milano, 16-20 septembrie
Zagreb, 25-26 septembrie
Bucuresti, 3-4 octombrie - Piata Constitutiei
Budapesta, 10-11 octombrie
Sofia, 17-18 octombrie.


Citeste mai multe despre   



















1530 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    bravos! (Luni, 14 septembrie 2009, 14:44)

    adytza510 [anonim]

    felicitari!chiar foarte buna actiunea!!!
  • +1 (1 vot)    
    cred ca toata (Luni, 14 septembrie 2009, 15:22)

    dan03 [anonim]

    actiunea a fost pusa la cale de primarul oprescu, in lipsa de altceva mai bun. poate asa ii mai duce de nas pe fraieri sa-l mai voteze inca o data. la mai mare.
  • 0 (0 voturi)    
    ocazie (Luni, 14 septembrie 2009, 15:24)

    alpha [utilizator]

    e o ocazie unica de a vedea cupa,atat pentru microbisti cat si pentru jucatori.din pacate altfel nu o vom vedea niciodata.
  • 0 (0 voturi)    
    Sponsorul (Luni, 14 septembrie 2009, 19:21)

    Unu [anonim]

    Nu e nici un Oprescu calmati va. Actiunea este organizata de sponsorul UEFA Champions League UniCredit Group reprezentat si in tara noastra de UniCredit Tiriac Bank.
  • 0 (0 voturi)    
    E fumata chestia (Luni, 14 septembrie 2009, 23:16)

    Alex [anonim]

    Am vazut cupa acum 23 de ani cand a fost castigata de o echipa romaneasca. Aia care i-a bagat in Champions League pe CFR si Unirea.Din pacate n-a putut si pe Dinamo si Poli. Sorry, poate in 2010 !
  • 0 (0 voturi)    
    cce (Luni, 28 septembrie 2009, 21:45)

    ueffa [anonim]

    parca ieri era in vitrina aia pe Calea Plevnei....23 de ani ......
  • 0 (0 voturi)