Avalansa de goluri in cea de-a cincea etapa din Premier League. Condusa inca din minutul 1 si in inferioritate numerica din minutul 59, Manchester United a revenit si a castigat cu 3-1 in fata celor de la Tottenham. Benayoun "s-a distrat" cu apararea celor de la Burnley, iar Liverpool castiga pe teren propriu cu 4-0. Manchester City a obtinut a patra victorie consecutiva din acest sezon, dupa ce i-a invins pe cei de la Arsenal, scor 4-2. Adebayor a reusit un gol, dar a si atras mania fostilor sai suporteri, dupa ce a sarbatorit golul in fata lor.

Premier League, etapa a cincea

Blackburn - Wolverhampton 3-1. Marcatori: Diouf '19, Roberts '56, Dunn '64/ Maierhofer '88

Liverpool - Burnley 4-0. Marcatori: Benayoun '27, '61, '82, Kuyt '41

Manchester City - Arsenal 4-2. Marcatori: Almunia '20 (autogol), Bellamy '74, Adebayor '80, Phillips '84/ Persie '62, Rosicky '88

Portsmouth - Bolton 2-3. Marcatori: Kaboul '25, Boateng '63/ Cohen '13, Cahill '89

Stoke - Chelsea 1-2. Marcatori: Diagne-Faye '32/ Drogba '45, Malouda '90

Sunderland - Hull City 4-1. Marcatori: Bent '13 (penalty), '66, Reid '49, Zayatte '75 (autogol)/ Zayatte '44

Wigan Athletic - West Ham 1-0. Marcator: Rodallega '55

Tottenham - Manchester United 1-3. Marcatori: Defoe '1/ Giggs '25, Anderson '41, Rooney '78