Franta - Romania, 22.00 - Tvr1 direct, HotNews.ro Live Text

Razvan Lucescu: Cu multa incredere putem castiga in fata Frantei

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 5 septembrie 2009, 12:06 Sport | Fotbal

Razvan Lucescu vrea victorie cu Franta
Foto: AGERPRES
Romania incearca marea surpriza impotriva Frantei la Saint Denis, elevii lui Razvan Lucescu avand nevoie de o victorie pentru a mai spera, cel putin teoretic, la calificarea la Mondialul din Africa de Sud (2010). "Cu multa incredere in propriile forte putem castiga in fata Frantei", este de parere selectionerul Romaniei, Lucescu Junior fiind constient de faptul ca orice mica eroare impotriva Cocosilor Galici va conta enorm in economia partidei. Meciul Franta - Romania, contand pentru preliminariile Cupei Mondiale de Fotbal, va fi Live Text pe HotNews.ro de la ora 22.00.

"Este o onoare sa jucam acest meci, deoarece pentru unii aceasta şansa poate aparea in cariera doar o data sau de doua ori. Doar cu incredere putem reusi, iar daca vom avea fie si un moment de indoiala nu vom putea obtine un rezultat bun. Avem incredere si o stare de spirit buna si asta poate face diferenta" - Razvan Lucescu, selectionerul Romaniei.

Tehnicianul tricolorilor este constient ca vor fi momente in care francezii vor presa puternic, iar Chivu, Marica si compania vor fi nevoiti sa se apere. "Vor fi si momente in care va trebui sa ne aparam, mai ales ca jucam cu Franta, dar atunci cand vom avea mingea va trebui sa jucam" - a mai precizat Lucescu Junior.

Partida Franta - Romania, contand pentru Grupa 7 de calificare la Cupa Mondiala, va avea loc, sambata, de la ora 22.00, pe Stade de France, disputa urmand sa fie in direct pe TVR1 si Live Text pe HotNews.ro.Partida Franta-Romania din preliminariile Campionatului Mondial din 2010 se va disputa sambata, de la ora 22:00, pe Stade de France.


Citeste mai multe despre   























757 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    succes (Sâmbătă, 5 septembrie 2009, 12:31)

    jean [anonim]

    Hai Romania!
  • +1 (1 vot)    
    serios? (Sâmbătă, 5 septembrie 2009, 14:03)

    sorinel [anonim]

    problema principala cu nationala noastra e....lenea. Nu increderea, nu lipsa moralului....ci pur si simplu indolenta. Toti dau declaratii sforaitoare: "vom face totul pe teren", "acum ori niciodata"....etc, dar mereu asteapta ca altcineva sa puna osul la treaba. Ei...n-au chef. Sau daca totusi unii se mobilizeaza, mereu se gasesc cate 2-3 care sa se gandeasca mai mult la maricica decat la meci. Si tocmai in punctele alea slabe o sa cedeze tactica noastra.

    Iar azi mai avem o problema: ca francezii, chiar daca sunt mai valorosi decat noi, or sa puna osul serios la treaba. Da, toate vedetele lor.

    Asa ca lasati-ne cu declaratiile. Sa vedem pe bune osul romanesc la lucru. Caci daca este efort colectiv, ne putem bate de la egal cu campioana modiala (Italia). Daca nu e...atunci avem probleme mari si cu Feroe.
  • +1 (1 vot)    
    comentariile francezilor (Sâmbătă, 5 septembrie 2009, 14:09)

    the [utilizator]

    sunt la fel de onorabile,
    toti privesc meciul cu seriozitate si totala lipsa de infatuare, ceeace e un fenomen rar :))
    Sper sa fie si cazul echipei României.
  • +1 (1 vot)    
    incredere dar fotbal? (Sâmbătă, 5 septembrie 2009, 14:13)

    ano1 [utilizator]

    Intotdeauna romanii si-au pus in gand sa castige cu marile echipe dar nu prea o fac. E de retinut ideea ca marile puteri in fotbal spun"sa facem un meci bun". pentru ei nu conteaza castiga sau nu important e sa joace fotbal pentru public. Afara publicul vine pentru goluri si spectacol. la noi orice gol e spectacol. Sa avem incredere nu e de ajuns deoarece avem un obiectiv care ne duce la pieire in general. Sper ca lucescu sa stie ce face, vrem spectacol fotbalistic razvane nu puncte pentru ca daca invatam sa jucam ca romania lu 94 vor veni si golurile ;). Bafta deocamdata, spectacolul pe mai tarziu.
  • -2 (2 voturi)    
    2 - 0 (Sâmbătă, 5 septembrie 2009, 14:33)

    his dudeness [anonim]

    pentru franta
  • 0 (0 voturi)    
    tv vs net? (Sâmbătă, 5 septembrie 2009, 15:59)

    ovi [anonim]

    salutare. puteti sa imi spuneti unde pot vedea meciul pe internet live? am vazut ca tvr ul are numai tvr i pe web. in rest, nimic! unde as putea? merci. hai romania.
    • 0 (0 voturi)    
      vizionare placuta ovi (Sâmbătă, 5 septembrie 2009, 19:05)

      ano1 [utilizator] i-a raspuns lui ovi

      http://www.cool-digitv.net/
      • 0 (0 voturi)    
        Nu mere... (Sâmbătă, 5 septembrie 2009, 21:10)

        Radu [anonim] i-a raspuns lui ano1

        Nu mere TVR-ul pe cool tv :(

        Altul?
  • 0 (0 voturi)    
    Eu cu cine sa tin ? (Sâmbătă, 5 septembrie 2009, 19:59)

    S [anonim]

    M-am nascut si am trait 25 de ani in Romania. Dupa care am ajuns in Franta, acum 20 de ani.
    Sunt un pasionat de sport si de fotbal in particular (alaturi de rugby).
    La inceput eram suporter TOTAL al echipelor romanesti in orice sport in meciurile directe cu Franta. Stiam ca francezii au tot timpul o a doua sansa. De vre-o 5 ani, inaintea unui meci, citesc presa franceza, o citesc pe cea romaneasca si tin cu cei mai putin infatuati.
    Cu cine credeti ca voi tine astazi ????
  • 0 (0 voturi)    
    JESUS (Sâmbătă, 5 septembrie 2009, 21:16)

    God-bless-ROMANIA [anonim]

    NU-IN-fORTELE-PROPRII-CI-CU-PUTEREA-LUI-DUMNEZEU-PUTEM-CASTIGA
    forzza-Romania!
    !!AMIN!!